Pařba na víkend #284. Se skvěle hodnocenou pohádkou z Ruska

Tipy na android hry - Message Quest

Dnešní Pařba vám představí krásnou, ruskou pohádku Message Quest, jejíž placená verze je dočasně dostupná zdarma. Dále si zajezdíme v závodní arkádě Best Rally a procvičíme si (nejen) anglická slovíčka v naučné hře Baikoh. Plus samozřejmě představíme ještě další dvě hry. Více už najdete níže v Pařbě s pořadovým číslem 284.

Message Quest – Ruská pohádka

Message Quest je poněkud zvláštní hra. Sama se označuje za Point and click adventuru, což evokuje staré herní klasiky ve stylu Broken Sword. Náročná old school hratelnost se zde ale nekoná. Message Quest vás naopak povede celou dobu hraní za ruku. Možná až příliš. To má ale i jednu výhodu – dovedeme si představit, že Message Quest je výborná hra pro děti nebo začínající hráče obecně. Bohužel jen pro ty, kteří umí anglicky (nebo jiný jazyk obsažený ve hře), protože čeština zde není.

Hlavní postavou je mladý posel Feste. Shodou okolností se osud zdejšího světa ocitne v jeho rukách. Jenže Feste nechce být hrdinou a někoho zachraňovat. Feste by naopak ocenil, kdyby ho ostatní nechali na pokoji a on mohl zůstat v pohodlí domova. Ale osud nedává na vybranou a vám nezbude nic jiného, než donutit ho svět zachránit. Grafická stránka hry se podařila. Message Quest si drží pohádkový styl, přičemž zároveň obsahuje i mnoho animací. Bohužel celková herní doba se pohybuje pod dvěma hodinami hraní.

Message Quest Mobile Teaser

Message Quest Mobile Teaser

Hra je na Androidu dostupná ve dvou verzích – zdarma s reklamami a v prémiové verzi bez nich. Za prémiovou verzi musíte obvykle zaplatit 60 Kč. Avšak přes letošní Velikonoce je prémiová verze dostupná zdarma. Message Quest vyšel na Google Play 17. července 2018, přičemž o něco dříve hra vyšla na Steamu. Na Androidu dosud dosáhla sto tisíc stažení a obdržela zde hodnocení 4,4* pro verzi s reklamami a 4,8* pro placenou variantu.

Message Quest — adventures of Feste (with ads)
Message Quest — adventures of Feste (with ads)

Message Quest — the amazing adventures of Feste
Message Quest — the amazing adventures of Feste

Best Rally – Arkáda ve stylu Micro Machines

Hned na začátek vás musíme varovat – zapomeňte na reálné zpracování rallye závodů. To v Best Rally nenajdete. Naopak se jedná o typickou závodní arkádu, která připomíná GeneRally nebo Micro Machines. Své vozítko vždy vidíte z pohledu shora, přičemž ovládání by již snadnější být nemohlo. Pravá strana obrazovky slouží k jízdě doprava a naopak levá stočí váš vůz doleva.

Grafika je velice jednoduchá. Možná až příliš. U tohoto typu hry to ale příliš nevadí. Prim hraje hratelnost, která je tu více než dobrá. Sic bychom měli další výtku k designu úvodních tratí. Asfaltová trať se zeleným okolím působí velice genericky a lacině. Naštěstí pozdější tratě jsou svým prostředím již rozmanitější.

Best Rally update Preview

Best Rally update Preview

Best Rally obsahuje reklamy, které jdou po zaplacení 95 Kč deaktivovat. V prémiovém obchodu můžete zakoupit další tratě a automobily. Kompletně hru odemknout (včetně deaktivovaných reklam) vyjde na 165 Kč. Hru mají na svědomí vývojáři z Finska, přičemž původní verze pro Android vyšla v 21. září 2018. Za tu dobu Best Rally vyzkoušelo přes deset tisíc hráčů, kteří hru průměrně ohodnotili 4,3*.

Best Rally
Best Rally

Hopper – koule, která vám nic neodpustí

V Hopper se ujmete kontroly koule, která musí překonat nástrahy čtyř záludných světů. Čelit vám bude pohyblivý terén a různé plošiny. Přitom se snažíte sbírat zlaté kroužky, za které posléze můžete nakoupit jiné herní skiny vaší koule. Tedy na první pohled klasická skákací plošinovka. A máte pravdu – Hopper si cenu za originalitu určitě nezaslouží.

Přesto si Hopper drží své zvláštní kouzlo. Zdejší herní design je totiž netypicky old school. Co tím myslíme? Herní úrovně jsou delší než je zvykem, přičemž občas obsahují slepé větve. Tyto úseky je tedy nadmíru užitečné si zapamatovat, protože se jim rozhodně chcete vyhnout. Celá hra, včetně grafiky, zvuků nebo designu herního menu, vypadá, jak kdyby k nám přišla z přelomu tisíciletí. Což nutně nemyslíme negativně, jen se snažíme upozornit na vyšší obtížnost, než je dnes na mobilních obrazovkách zvykem.

Hopper Trailer

Hopper Trailer

Hopper vyšel před rokem 4. března 2018, přičemž ho na svá zařízení zatím nainstalovalo přes deset tisíc hráčů. Ti tuto náročnou plošinovku v obchodu Google Play průměrně ohodnotili slušnými 4,6*. Existuje též i verze pro pro mobilní zařízení od Applu.

Hopper
Hopper

Baikoh –Hrát si a vzdělávat se zároveň

Kéž by se šlo učit stejně snadno, jako se hrají hry. Baikoh ukazuje, že procvičování cizích jazyků lze zpracovat do herní podoby! Ano, cítíme vaši skepsi – obvykle naučné hry stojí za starou belu. Ale slibujeme, že Baikoh se povedl! Herní princip je snadný – herní dílky postupem času vyplňují prázdný prostor vespodu obrazovky. Tj. podobně jako v Tetrisu. Vtip je v tom, že každý herní dílek v sobě nese nějaké písmeno, přičemž tento box lze zničit pouze vytvořením nějaké slova v daném jazyku. Konstantně tak musíte tvořit další a další cizí slova, abyste se dílků zbavili.

To ale není vše. Najdete tu i herní mechanismy z dalších her jako třeba Candy Crush. Setkáte se tedy i se „zmrzlými“ nebo kamennými bloky. Baikoh jako takový nenabízí mnoho grafiky, ale přesto se nám hra velice líbila. Zvolená barevná paleta hře prostě sedla. Zároveň pokud se vám zvolené barvy nelíbí, můžete si vybrat z několika alternativ v menu. Baikoh dále nabídne systém úrovní, kdy s každým vyšším levelem získáte další výhody. Plus postupem hrou odemykáte speciální schopnosti. Například schopnost ve které přivoláte na pomoc velký kanón. S jeho pomocí lze odstřelit mnoho překážejících bloků.

BAIKOH – WORD GAMES CAN BE VIOLENT

BAIKOH - WORD GAMES CAN BE VIOLENT

Baikoh nabídne i hru proti ostatním hráčům nebo hraní se speciálními omezeními, jako například nemožnost opakovat slova. Hra obsahuje reklamy, které lze za 80 Kč vypnout, měsíční předplatné (55 Kč), které vám umožní hrát multiplayer neomezeně a menší prémiový obchod. Baikoh je už starší záležitost, protože vyšel už 5.září 2016. Na svá mobilní zařízení jej nainstalovalo již více než milión hráčů. Ti hru ohodnotili na 4,4*.

BAIKOH: Word Challenges
BAIKOH: Word Challenges

Cure Hunters – hodně akční Mario

Dnešní Pařbu zakončíme plošinovkou Cure Hunters, která připomíná mix Maria od Nintenda a starší akční série Contra. Začněme příběhem – v budoucnosti do Země narazil meteor, který sebou přinesl záhadnou nemoc. Vaším úkolem je pokusit se na nákazu nalézti lék. Nic extra, ale pro tento typ hry to stačí.

Cure Hunters nabízí vše, co moderní plošinovky obsahují – dobře provedené ovládání a hezkou grafiku. Navíc ale přináší silnější zaměření na akční stránku hry. Celá hra je frenetičtější, přičemž očekávejte i náročnější souboje s bossy. Svým postavám můžete koupit nové zbraně včetně munice. Hra obsahuje deset různých postav, přičemž na začátku je odemčena jen jedna. Další odemknete, buď za reálné peníze, nebo nasbírané zlaťáky z prošlých úrovní.

Cure Hunters Trailer

Cure Hunters Trailer

Reklamy jsou integrovány v tolerovatelné míře. Obecně nás při hraní příliš neobtěžovaly. Kterýkoliv nákup v herním obchodě reklamy ze hry odebere. Cure Hunters se na Androidu objevili 20.března 2019. Za tu dobu nastřádali již přes padesát tisíc stažení s průměrným hodnocením 4,2*.

Cure Hunters
Cure Hunters

Pařba na víkend (další tipy na Android hry):

Hráli jste některou z dnešních her? Dejte vědět v komentářích.

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)