Pařba na víkend #281. Znáte tyto české a slovenské hry?

české a slovenské android hry

V dnešní Pařbě #281 vám přinášíme pouze tituly českého nebo slovenského původu! Představíme si tři tituly z Česka a dva ze Slovenska. Těšit se můžete na The Walking Zombie 2, Smashing Four nebo Diggy’s Adventure. Další hry najdete v našem článku.

The Walking Zombie 2: Zombie shooter

Finální verze hry ještě nevyšla, ale instalovat už můžeme, tak proč bychom si The Walking Zombie 2 nepředstavili. Navíc když vypadá tak dobře. Je tu zombie apokalypsa a hráč je ten jediný vyvolený, který se s ní může popasovat. Ano, námět moc originální není – ale zpracování této FPSky je výborné. The Walking Zombie 2 obsahuje vše, co byste od takové hry čekali. Avšak přináší i skromný RPG systém navíc. S každou úrovní hlavní postavy rozdělíte několik dovednostních bodů (např. větší poškození střelným zbraním nebo účinnější léčení), plus jednou za x levelů zvolíte extra perk (jako třeba berserker).

Na úkoly vyrážíte ze své osady automobilem. K přesunu po mapě, tak potřebujete benzín, který dostáváte v pravidelných intervalech zdarma. Případně pokud vám dojde a nechcete čekat, lze zkouknout reklamu nebo zakoupit za běžnou herní měnu. Za reálné peníze lze toho zakoupit hodně, včetně dovednostních bodů nebo perků. Ale jelikož se jedná o hru pro jednoho hráče, tak nám to nevadí. Dokupovat tyto body k uspokojivému postupu nutné nebylo. Reklamy jsou přítomny a málo jich zrovna není. Naštěstí lze zakoupit zrušení reklam, což vyjde na 120 Kč.

THE WALKING ZOMBIE 2 – ANDROID / iOS GAMEPLAY

THE WALKING ZOMBIE 2 - ANDROID / iOS GAMEPLAY

Grafika je vyvedena v low-poly provedení a výborně se na ní kouká. Hra zároveň běžela i plynule na lowend telefonu Redmi 5. The Walking Zombie 2 je aktuálně stále ve vývoji, ale už ji stáhlo přes sto tisíc hráčů s hodnocením 4,5*.

The Walking Zombie 2: Shooter
The Walking Zombie 2: Shooter

Heroes of Flatlandia – Heroes of Might and Magic po česku

V jedné z předešlých Pařeb jsme vám ukázali tahovku Hexonia, která připomínala mobilní verzi známější Civilizace. Dnešní Heroes of Flatlandia je také tahová strategie, ale místo Civilizace si vzala na paškál druhý z gigantů tahových strategií – Heroes of Might and Magic. Hra by se dala rozdělit na dvě části – strategickou a taktickou. Ve strategické se pohybujete po mapě světa, sbíráte suroviny (peníze) a ve městech rekrutujete nové jednotky. V taktické pak přímo kontrolujete své jednotky na bojišti. Obě části fungují výborně a hra rychle odsýpá.

Jedná se o placenou hru (50 Kč), která má dispozici zkušební demoverzi. Žádné další nákupy za reálné peníze nebo reklamy ve hře nejsou. Demo je omezené na tutoriál a jeden scénář. Plná verze odemkne dalších devět scénářů, dva další národy a multiplayer, přičemž vývojáři stále na hře pilně pracují. Český jazyk je přítomný v obou verzích.

Heroes of Flatlandia trailer

Heroes of Flatlandia trailer

Na Heroes of Flatlandia pracují jen dva vývojáři, přesto grafická stránka vypadá výborně. Hra navíc běží plynule i na lowend telefonu Redmi 5. Heroes of Flatlandia na Androidu vyšla 11.prosince 2018, nastřádala přes tisíc stažení s hodnocením 4,2*.

Heroes of Flatlandia - Demo
Heroes of Flatlandia - Demo
Heroes of Flatlandia
Heroes of Flatlandia

Diggy’s Adventure – archeologická dobrodružství

Prvním zástupcem ze Slovenska je už starší Diggy’s Adventure. V této hře se ujmete kontroly nad archeologem Diggym, který bude hledat artifakty v mnoha historických oblastech jako je Egypt, Řecko nebo Čína. Hra spočívá v hledání správných předmětů rozesetých po mapě. Občas narazíte i na logickou hádanku.

Pohyb přes určité překážky vás stojí energii. Ta se časem pomalu doplňuje, ale pokud neradi čekáte a budete chtít hrát neomezeně, tak vždy budete muset sáhnout do peněženky. Jak jsme zmínili na začátku – hra není nejnovější, ale to není v tomto případě na škodu. Za tu dobu totiž vývojáři do hry přidali opravdu velké množství hratelných úrovní. Hra je opravdu rozsáhlá a bez placení vám vydrží v řádu týdnů, možná i měsíců.

Diggy’s Adventure trailer

Diggy's Adventure trailer

Ve hře narazíte v omezené míře i na reklamy. Ty sami od sebe na vás naštěstí nevyskakují – po splnění úkolů si můžete nechat své odměny za zhlédnutí reklamy zdvojnásobit. Sami máte tedy kontrolu nad tím, zdali reklamu budete sledovat či nikoliv. Hra se na Androidu objevila už 3. května 2016, přičemž ji tam vyzkoušelo přes deset miliónů hráčů. Výsledné hodnocení se zastavilo na pěkných 4,6*.

Diggy's Adventure: Mini Games
Diggy's Adventure: Mini Games

Smashing Four – odpal a vyhraješ!

Smashing Four je česká kompetitivní multiplayerovka, kde soupeří dva hráči proti sobě. Oba mají svůj čtyřčlenný tým hrdinů. Každý hrdina má svoji speciální schopnost a herní úroveň, jenž určuje výši jeho vlastností jako útok nebo počet životů. Hra samotná spočívá ve „vybíjení“ protivníkových hrdinů. Hrdinové se chovají trochu jako kulečníkové koule. Hráč „natáhne“ a určí směr odpalu hrdiny. Pokud se takto odpálený hrdina následně dotkne protivníka, proběhne útok. Primitivní, ale poměrně návykové.

Hra na českém Google Play patří k těm nejziskovějším, takže nepřekvapí přítomnost herního obchodu. Nakoupit v něm můžete karty hrdinů, potřebné k jejich zvýšení úrovně, prémiové krystaly, orby i zlaťáky. Tedy opravdu všechno, co byste od podobné hry čekali.

Smashing Four GP Trailer

Smashing Four GP Trailer

Dále Smashing Four nabídne hned několik různých žebříčků a guildovní systém. Členem guildy se vyplatí být, protože můžete udat karty, které se vám nelíbí. Naopak lze získat jiné karty od spoluhráčů. Hra byla na Androidu vydána 28. června 2017. Mezitím ji stáhlo již přes milión hráčů, kteří ji udělili průměrné hodnocení 4,5*.

Smashing Four: PvP Hero bump
Smashing Four: PvP Hero bump

Cubele – primitivní jednohubka na závěr

Druhou hrou ze Slovenska, kterou si dnes představíme, je hříčka Cubele. Ovládáte v ní krychli, jenž se musí vyhnout špičatému terénu po stranách. Čím déle vydržíte ve hře, tím více nasbíráte bodů. Plus občas se u stran objeví sbíratelné bonusy, které vám skóre též navýší. Nejde o nic originálního, ale hra na krátko zabavit může. Cubele se ovládá jen jedním tlačítkem – po kliknutí na obrazovku, krychle skočí směrem k opačné straně. Ovládání tak trochu připomíná Chilly Snow, které jsme si představili v předchozí Pařbě #280.

Hra obsahuje reklamy. Ty mají podobu videí, které jdou po 5s přeskočit. Hra vás naštěstí reklamou nijak výrazně nespamuje. Naopak reklamy jsou integrovány v tolerovatelné míře. Cubele neobsahuje žádné prémiové položky. Hra byla, od vydání 21. února 2019, stažena pěti sty hráči a nese si hodnocení 4,2*.

Cubele

Cubele

Cubele
Cubele

Pařba na víkend (Android hry):

Která z dnešních her vás nejvíce zaujala? Dejte vědět v komentářích.

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)