Pařba na víkend #280. Tipy na Android hry, které vás chytnou za srdce

Tipy na Android hry, které vás chytnou za srdce

Seriál Pařba na víkend pokračuje dále! Dnešní výběr vám přináší tři Android hry, které vás chytnou za srdce! Následující hry se totiž převážně zaměřují na svoji příběhovou stránku – 7 years from now, OPUS: Rocket of Whispers a Father and Son. Pokud vás tento styl her nebaví, tak jsme zařadili i dvě zcela odlišné hry. Náročnou plošinovku Up a Cave a naopak pohodovou lyžovačku pro masy – Chilly Snow. Více informací najdete v našem článku.

7 years from now – Láska času navzdory

Hned na začátku vás musíme upozornit, že 7 years from now není typická hra – jde o digitální novelu. Herní interakce si tu tedy příliš neužijete. Jediné, co zde ovlivníte, je pohyb postavy po virtuálním světě. Příběh samotný je dopředu nalinkovaný, žádné mezihry či výzvy zde nenajdete. Je tu jen opravdu velká kupa textu a příběh.

O co tady vlastně jde? Na začátku se ujmete Haruta, který má problémy s pamětí. Pamatuje si posledních sedm let ale předtím nic. Respektive s jednou výjimkou – vzpomíná si, že před sedmi lety dal slib, že se s někým sejde. Neví s kým, neví kde. Obojímu budete muset přijít na kloub. Plus ta ztráta paměti je taky docela podivná, takže by to chtělo pošťourat i v tomhle… Nechce se nám příliš spoilerovat, takže dodáme, že nejde o realistický příběh. Najdete tu i scifi prvky jako cestování časem atd. Dále se nenechte zmást roztomilým voxelovým zpracováním a rozjuchaným úvodem – 7 years from now není určena pro děti. V některých částech hry je příběh docela temný. Více už o příběhu neprozradíme.

7 years from now Walkthrough Part 1 / Android iOS Gameplay HD

7 years from now Walkthrough Part 1 / Android iOS Gameplay HD

Dohrát hlavní příběhovou linku vám zabere minimálně 5-6 hodin. Po jejím dohrání se vám odemknou další příběhy, plus další budete moci zakoupit za reálné peníze. Hra též obsahuje reklamy, ale opravdu jen v minimální míře jedné krátké reklamy na kapitolu, přičemž občas se samotná reklama ani nenačetla. 7 years from now vyšla na Androidu 3.srpna 2017 a pyšní se více než miliónem stažení. Aktuálně je i výborně hodnocena hráči, kteří ji průměrně udělili 4,8* hvězdiček. Hru najdete i ve verzi pro iOS.

7 years from now
7 years from now

OPUS: Rocket of Whispers – Pomůžete dušičkám ke hvězdám?

I OPUS: Rocket of Whispers sází hlavně na příběh. Vyprávění je tu ale doplněno i o herní prvky. Příběh se odehrává na neznámé planetě, kterou před lety postihl mor, jenž vyhladil většinu obyvatel. Smrtí člověka zde jeho cesta nekončí. Jeho duše musí dosáhnout hvězd, aby našla pokoje. Doslova. To obnáší vystřelení duší v raketách do vesmíru. Ujmete se kontroly dvojice přeživších – inženýrem Johnem a čarodějkou Fei. Vaším úkolem je stavět rakety, které vynesou duše nebožtíků do vesmíru, kde budou mít klid.

Většinu času ovládáte Johna, který přes den cestuje po mapě a hledá součástky a materiál na stavbu rakety. V noci naopak na základně s Fei skládáte raketu dohromady. Grafika je zdařilá a některé herní scény jsou i animované. Hra se nese v silně melancholickém duchu, který podporuje podobně laděný soundtrack, který si můžete poslechnout zdarma na Bandcampu.

OPUS: Rocket of Whispers – Official Trailer

OPUS: Rocket of Whispers - Official Trailer

Hru nainstalujete zdarma, ale bez utracených peněz si zahrajete pouze první kapitolu. Její zdolání zabere zhruba hodinu herního času. Za odemknutí zbytku hry budete muset zaplatit 55 Kč. OPUS: Rocket of Whispers byla na Google Play a App Storu vydána 13. září 2017, přičemž o něco později se dostala i na Steam. Na Androidu dosud přesáhla milión stažení a drží si zde vysoké hodnocení 4,7*.

OPUS: Rocket of Whispers
OPUS: Rocket of Whispers

Up a Cave – Přežijete v pekelné jeskyni?

Pro odreagování od předešlých her, jsme i do této Pařby zařadili zástupce plošinovek. Nejde ale stylem o klasiku, jako minule Fate of Nimi, nýbrž  se jedná o mnohem náročnější záležitost. V Up a Cave budete umírat velmi často. Příběh jako takový tu není. Prostě ovládáte barevný čtverec, přičemž k tomu využijete pouze dvě tlačítka – skok doleva a skok doprava. Vaším úkolem je přežít a dostat se do portálu na konci úrovně, přičemž je vhodné sbírat peněžní odměny, velké hvězdy a krystaly.

Za krystaly si můžete odemknout odlišné vizuální efekty a jiné grafické ztvárnění vašeho akčního čtverce. Velké hvězdy jsou v každé úrovni tři. Ty potřebujete k odemknutí dalších herních kapitol a nových herních úrovní. Peněžní odměny tu hrají též důležitou roli, protože za ně kupujete speciální schopnosti. Ty jsou bohužel jen dvě – silové pole, které vás uchrání od smrti a magnet, který k vám přitáhne předměty rozeseté po herní úrovni. Každá schopnost má pět úrovní. Je důležité brát v potaz tyto upgrady, protože usnadňují průchod hrou.

Up a Cave Trailer

Up a Cave Trailer

Hra nabídne tři kapitoly, přičemž každá obsahuje deset herních úrovní. Po každé dokončené úrovni můžete zhlédnutím reklamy zdvojnásobit vámi nasbírané finanční odměny. Jinak životy dostanete v balíčcích po deseti. Když je vyčerpáte, musíte počkat 30 minut na jejich doplnění nebo se podívat na další reklamu. Od vydání 16. ledna 2018, Up a Cave nainstalovalo na svá zařízení přes deset tisíc hráčů. Ti tuto náročnou plošinovku průměrně ohodnotili 4,5* v obchodu Google Play. Existuje též i verze pro pro mobilní zařízení od Applu.

Up a Cave
Up a Cave

Chilly Snow – Pohodová lyžovačka

Nenáročné hráče možná zaujme jednoduchá lyžovačka Chilly Snow. Jako lyžař se snažíte sjet sjezdovku a vyhnout se všem překážkám v podobě stromů a lavin. Hra se ovládá jen jedním tlačítkem, kdy po stisknutí obrazovky lyžař změní směr své jízdy. Pokud velmi těsně minete strom, získáte body navíc. Bohužel zde najdete jen hru pro jednoho hráče. Multiplayer by tady určitě fungoval, ale máme smůlu.

Grafika je ztvárněna naprosto minimalisticky. Přesto díky vhodně zvolené barevné paletě vypadá celá hra velice příjemně. A to je prakticky všechno. Nic navíc tu prostě nenajdete. Žádná tabulka nejlepších hráčů, žádný multiplayer, žádné extra skiny nebo příběh.

Chilly Snow by Voodoo & Acid Cousins | Hyper Casual Games | Android iOS Mobile game

Chilly Snow by Voodoo & Acid Cousins | Hyper Casual Games | Android iOS Mobile game

Za to reklam je tu plno. Je jich tu tolik, že na začátku pomalu budete častěji sledovat reklamy než hrát. Dokončíte sjezd? Reklama. Havarujete? Za zhlédnutí reklamy se můžete jednou oživit. Nechcete se oživit? Hra i tak občas hodí reklamu. Většina reklam má podobu dlouhých, nepřeskakovatelných 20-30s videí. Vyřešit reklamy můžete dvěma způsoby – zakoupením prémia za 96 Kč nebo prostým hraním offline. Záleží na vás, zdali podpoříte vývojáře. Chilli Snow se na Google Play objevila 9.srpna 2018. Za tu dobu nastřádala přes pět miliónů stažení a solidní hodnocení 4,5*.

Chilly Snow
Chilly Snow

Father and Son – Dojemný příběh z Neapole

Zpátky k vážněji pojatým hrám. V komorním příběhu se vtělíte do muže, který se rozhodl splnit přání svého zesnulého otce. Otec pracoval jako archeolog, přičemž právě kvůli práci svého syna před lety opustil. Hra vznikla ve spolupráci s Archeologickým muzeem z Neapole. Father and Son si tedy nese určité prvky naučné osvěty. Ve hře tak narazíte na několik historických odkazů. Kromě současné Neapole, navštívíme i starověký Egypt a římské Pompeje.

2D Grafika je jednoduchá, ale vypadá velice dobře. Jenom škoda, že je hra v některých momentech velice pomalá. Postavy se pohybují pomalu, přičemž prostředí je často rozsáhlé, takže velkou část hry budete jen někam přecházet. Text je též nepřeskakovatelný, takže pokud čtete rychle, znovu budete čekat. Přesto vám dohrání hry nezabere více než jednu hodinu. Velká škoda, že hra nemá v sobě více obsahu.

Father and Son – Launch Trailer – App Store, Google Play

Father and Son - Launch Trailer - App Store, Google Play

Father and Son je tak primárně reklamou zmíněného neapolského muzea. Pokud někdy toto muzeum navštívíte, tak ve hře odemknete několik dalších bonusových lokací. Hra je jinak zcela zdarma bez dalších nákupů a reklam. Od 18. dubna 2017 ji na androidu stáhlo přes milión uživatelů. Hodnocení je aktuálně vysokých 4,7*.

Father and Son
Father and Son

Pařba na víkend (Android hry):

Máte tip na hru, kterou byste doporučili ostatním? Napište nám ji do komentářů!

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)