Pařba na víkend – tipy na Android hry 279: PAKO Forever, Golf Battle a další

Tipy na android hry Golf Battle náhled

Po delší odmlce jsme se rozhodli oživit seriál Pařba na víkend. V pořadí 279. dílu se mimo jiné pokusíme ujet policii v PAKO Forever, potrápíme šedou kůru mozkovou v logické hříčce Draw Here, dáme si turnaj v populárním Golf Battle a je toho ještě mnohem více!

PAKO Forever – uniknete policii?

Pokud jste hráli nějaký díl ze série Grand Theft Auto, tak jste se určitě dostali do situace, kdy po vás šel každý policista ve městě. Do podobné situace vás hodí i PAKO Forever. Jedná se o akční závodní arkádu, ve které máte za úkol ve svém autě unikat před policisty, co nejdéle budete moci. Ovládání je primitivní – automobil řídíte pouze dvěma tlačítky, kterými určujete směr, plus dvojklikem aktivujete dostupnou super schopnost. Toť vše. Nicméně nejde rozhodně o nic snadného. Naopak – určitě sami zjistíte, že PAKO Forever vám dá určitě zabrat.

Pokud se vám jméno hry zdá povědomé, máte pravdu. Forever je už v pořadí třetím dílem ze série PAKO. Za tu dobu vývojáři tento styl hry už opravdu vymazlili. Stylizovaná low-poly grafika je opravdu pěkná a ke hře se hodí. Přes primitivní herní koncept, zde najdete kupu herního obsahu v podobě spousty úrovní, automobilů a speciálních schopností.

PAKO Forever

PAKO Forever

Reklamy a prémiové nákupy jsou integrovány dobře. Reklam tolik není, ty které jsou přítomné, jsou krátké a jdou rychle vypnout. Též jdou vypnout za drobný peníz (60 Kč). Za 220 Kč lze koupit kompletní balíček všech aut, tratí a prémiového obsahu. K dispozici jsou i levnější balíčky s méně obsahem. Ty se ale příliš nevyplatí. Každopádně vás nikdo k nákupu nenutí. PAKO Forever lze hrát offline bez připojení k internetu. Hra vyšla 4. května 2018, přičemž za tu dobu nasbírala více než jeden milión stažení s dobrým hodnocením 4,5*. Hra je dostupná i v Apple App Store.

PAKO Forever
PAKO Forever

Golf Battle. Ryzí soutěživost

Golf je nuda, jde mimo vás a Golf Battle chcete přeskočit? Nedělejte to a hru vyzkoušejte. Nejde totiž o realistickou simulaci, nýbrž super rychlou multiplayerovou arkádu. Golf Battle nám svým soutěživým duchem trochu připomínal závodní Trackmanii. Nejde tu totiž o golf, ale hlavně o soutěžení s ostatními hráči.

Jde o multiplayerovou hru, ve které soupeříte s pěticí protivníků. Singleplayer zde nehledejte. Hrát můžete dva herní módy – Rush a Classic. V Rushi se snažíte dostat míček do díry jako první, přičemž je jedno kolik úderů k tomu využijete. Jde tedy o ideální příležitost si osahat neznámé herní mapy. V Classic naopak hraje prim, co nejmenší počet úderů. Zde je zase dobré už mapy znát předem. Samotné hry jsou velice krátké a trvají jen zhruba 1-2 minutky. Vaším cílem je skončit v první trojce, protože vstupné do “turnajů” není zdarma, ale za herní kredity. Spoustu jich budete dostávat pravidelně zdarma, ale pokud chcete hrát Golf Battle nonstop a nejste dobrý hráč, tak za hraní budete muset zaplatit skutečnými penězi.

Golf Battle Gameplay Trailer

Golf Battle Gameplay Trailer

Reklamy vás při samotné hře neotravují, ale budete motivováni na ně koukat „dobrovolně“ v menu výměnou za herní odměny. Za peníze tu lze koupit skiny míčků a golfové hole. Některé hole mají ale lepší vlastnosti, takže tu je bohužel přítomný určitý P2W faktor. Golf Battle vyšel na Androidu před půl rokem 28. října 2018 a může se pyšnit více než deseti milióny stažení. Aktuálně je hodnocen kladně s 4,4* hvězdičkami. Hru najdete i ve verzi pro iOS.

Golf Battle
Golf Battle

Fate of Nimi – old school 2D plošinovka pro fajnšmekry

Ani fandové klasických 2D plošinovek dnes neostrouhají, protože právě ty může zaujmout Fate of Nimi. Nimi je mladá holčina, která se cestou domů propadne do magického portálu, který ji přenese do jiného světa. Pomůžete ji se dostat zpátky domů?

Hra je zdarma s reklamami. Ty na vás sami od sebe nevyskočí, protože systém s reklamami je zabudován do herního designu. Pokud ve hře zemřete, tak se můžete oživit za zhlédnutí dlouhé 30 sekundové reklamy. Žádný prémiový obchod zde není. Bohužel nelze ani zakoupit odebrání reklam.

Fate of Nimi (Beta) Gameplay Trailer

Fate of Nimi (Beta) Gameplay Trailer

Fate of Nimi lze sice spustit a hrát offline bez internetu, ale v takovém případě máte pouze jeden život. Ve hře je sice jen deset úrovní, ale minimálně ty poslední jsou docela dlouhé. Hra byla vydána 13. září 2018, nasbírala přes deset tisíc stažení s průměrným hodnocením 4,4*.

Fate of Nimi: Adventure Platform Game
Fate of Nimi: Adventure Platform Game

Draw Here: Logic Puzzles vám potrápí šedou kůru mozkovou

Nejnovější hrou z dnešního výběru je logická hříčka Draw Here: Logic Puzzles. Pomocí kreslení tvarů musíte určité dílky dostat do vyznačených pozic. Nejde o nijak originální herní počin, protože podobných her jsme viděli už hodně. V tomto případě nejde tak o designovou originalitu, ale samotné zpracování. V Draw Here najdete 392 normálních levelů, 54 těžkých úrovní a denní výzvu. To je hodně obsahu. Tyto úrovně jsou ideální jednohubkou, pokud zrovna někde chvíli čekáte, nebo potřebujete zabít pět, deset minutek vašeho času.

Co naopak zkritizovat musíme, jsou nadprůměrně otravné reklamy, kterým vévodí všudypřítomný reklamní banner ve spodní části obrazovky. Naštěstí lze hrát offline bez internetového připojení, pak reklamy přítomné nejsou. Bohužel offline lze hrát jen úrovně s „normální“ obtížností. Těžké úrovně lze hrát pouze s dostupným internetem. V prémiovém obchodu lze zakoupit odebrání reklam (55 Kč).

Draw Here: Logic Puzzle | New Puzzle Game 2019| Logic Game

Draw Here: Logic Puzzle | New Puzzle Game 2019| Logic Game

Draw Here: Logic Puzzles se na Google Play objevila 20. února letošního roku. Hra si nese vysoké hodnocení 4,8* a má solidní počet hráčů, jenž na Androidu přesahuje hranici sta tisíc.

Draw Here: Logic Puzzles
Draw Here: Logic Puzzles

Hexonia – rychlá mobilní tahovka, které to sluší

Hexonia je tahová strategie ve stylu známější Civilizace se špetkou fantasy omáčky navrch. Ujmete se v ní kontroly nad jedním vybraným národem. Postupně obsazujete a budujete nová města, rozšiřujete svoji říši, zkoumáte technologie až do doby, kdy narazíte na cizí říši. Pak přijde na řadu armáda. Však to určitě sami dobře znáte.

Musíme říct, že grafika se korejským vývojářům povedla náramně. Velmi dobře je na tom i samotná hratelnost. Herních mechanik (například technologie) je tu pro mobilní strategii zhruba tak akorát. Není jich tolik, aby vás zahltily, ale stále máte nějaké na výběr. To chválíme. Zároveň se ale obáváme, že to může být překážkou pro dlouhodobé hraní. Hexonia je jen hrou pro jednoho hráče, která zároveň nenabízí ani žádnou kampaň. Též multiplayer byste zde hledali marně. V takovém případě se prostě bojíme, že se hra může rychle ohrát. Ale uvidíme.

Hexonia

Hexonia

Hexonia je zdarma a nejsou v ní reklamy. Jediné, co jde ve hře zakoupit, jsou prémiové národy. Národů je ve hře zatím celkově sedm, ale osmý je na cestě. Na začátku je pro hráče dostupný pouze jeden, další dva lze odemknout pomocí splněných achievementů. Zbývající čtveřice je pak dostupná jen za reálné peníze.

Hra byla ve vývoji dva roky a vývojáři na ní stále aktivně pracují. Od vydání 27. ledna 2019, Hexonii nainstalovalo na svá zařízení přes deset tisíc hráčů. Ti tuto tahovku průměrně ohodnotili 4,4* v obchodu Google Play. Existuje též i verze pro zařízení od Applu.

Hexonia
Hexonia

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---

Pařba na víkend (Android hry):

Máte tip na hru, kterou byste doporučili ostatním? Napište nám ji do komentářů!

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)