Pařba na víkend #282. Troufnete si osedlat mašiny z Gravity Rider?

5 Android her - Pařba 282

Týden se s týdnem sešel a další Pařba je tady! Čekají nás motocyklové závody v Gravity Rider, odrazíme zombíky v Zombie Combat Simulatoru a uděláme pořádek v logické hříčce Match 22. To vše, plus další dvě hry navrch, najdete v našem článku.

Gravity Rider – akrobatické závody na motorkách

Závodním hrám jsme se zatím v posledních Pařbách nevěnovali. A to je přeci škoda! Pojďme to ihned napravit a představit Gravity Rider z Polska. Závodíme zde na motocyklech a čtyřkolkách, přičemž na první pohled hra zaujme netradičně akčním pohledem kamery. Musíme vývojáře pochválit, protože díky jejímu neustálému pohybu, hra opravdu dokáže vyvolat pocit rychlosti. Ovládání je navíc velice jednoduché – dvěma tlačítky ovládáte plyn a dalšími dvěma tlačítky balancujete svůj stroj dopředu nebo dozadu. Stopu vám kontroluje hra sama.

Jedná se o moderní mobilní hru se vším všudy. Grafika tedy nese populární styl, který by se dal označit „pohádkově-komiksový“. Sic bychom Gravity Rider za vyloženě krásnou hru neoznačili, její grafika zároveň neurazí. Prostě takový dnešní moderní průměr. Hratelnost je též moderně rozsekaná do krátkých přibližně dvouminutových herních seancí.

Gravity Rider | Upgrade your bike!

Gravity Rider | Upgrade your bike!

Co naopak nepotěší je monetizace. Najdete zde prémiovou měnu, materiál získáváte náhodně z krabic, které otevíráte uplynutím času (nebo alternativně placením), najdete tu hned několik prémiových balíčků předmětů za reálné peníze a k tomu reklamy. Jednak na vás jednou za čas sami vyskočí, za druhé skoro každá akce vám dovolí zdvojnásobit odměnu za „dobrovolně“ zhlédnuté reklamy. Gravity Rider vyšla na Androidu 12.srpna 2018 a pyšní se více než miliónem stažení. Aktuálně je i nadprůměrně hodnocena hráči, kteří ji průměrně udělili 4,6* hvězdiček.

Gravity Rider: Space Bike Race
Gravity Rider: Space Bike Race

Zombie Combat Simulator – střílečka s retro atmosférou

Mobilní střílečky jsou doslova zaplaveny zástupy zombíků. Určitě jde o jedno z aktuálně nejpopulárnějších témat. V minulé Pařbě jsme si představili českou zombie střílečku The Walking Zombie 2. Jenže to je hra „pouze“ pro jednoho hráče. Abychom to trochu vyvážili, tak dnešní Zombie Combat Simulator je naopak zajímavější volbou pro hru více hráčů.

Hra samotná žádný příběh nemá. Pokud tedy nepočítáte – jsi člověk, střílej zombíky! Hra nabídne zvyšování úrovně vaší postavy, několik herních módů, rozličné zbraně a zombíky. Zombie Combat Simulator je prostě zaměřen na kooperativní odstraňování dorážejících zombies, přičemž v singleplayeru vám spoluhráče budou dělat boti. Zajímavou fičurou navíc, je přítomnost lokálního multiplayeru na stejné síti. Můžete si tak zahrát se svými kamarády nebo spolužáky. Celá hra tak trochu působí, jako by vypadla z období mezi roky 2000-2005. Takový hrubý, mírně nevybroušený styl jako nesl třeba dobový Soldiers of Fortune 2. Hra určitě nesedne každému dnešnímu hráči, ale některé staromilce by mohla potěšit.

Zombie Combat Simulator – Android gameplay trailer

Zombie Combat Simulator - Android gameplay trailer

Ve hře nejsou žádné reklamy a herní obchod nabídne jen několik málo položek, jako jsou dokoupitelné granáty za reálné peníze. To ale nevadí. Díky tomu, že vždy čelíte zombíkům s ostatními hráči společně, tak je jedno, že ostatní hráči mají vyšší úroveň nebo lepší vybavení. To je ostatně plus pro celý tým. Kompletní nabídku obchodu lze zakoupit za 80 Kč. Hra se v obchodu Google Play objevila 14. října 2017, zaznamenala přes milión stažení a vysloužila si hodnocení 4,5*.

Zombie Combat Simulator
Zombie Combat Simulator

Picross Tale – Nonogram s příběhem

Na Google Play můžeme nalézt mnoho různých zpracování Picrossu. Vzhledem k jednoduchým herním mechanismům, je zároveň velká spousta aplikací i kvalitně zpracována. Nakonec jsme pro vás vybrali Picross Tale, který ke klasickému Picrossu přihodí i velmi jednoduchý příběhový mód navíc.

Picross je druh číselné křížovky ve které doplňujete do určitých prázdných buněk grafické znaky. Jejich vyplnění lze odvodit díky tomu, že okraje hracího pole jsou tvořeny legendou. Ta obsahuje čísla od nichž lze odvodit, které buňky vyplnit a které nechat naopak prázdné. Vyplněná pole ve finále, pak obvykle tvoří nějaký jednoduchý obrázek. Princip hry je velice jednoduchý, přesto rozsáhlejší hrací pole dokáže potrápit i zkušenější luštitele.

Picross Tale

Picross Tale

Picross Tale nabídne dva herní módy. Příběhový mód a klasické hraní. Klasický mód má 12 kapitol, kdy každá z nich obsahuje sedmadvacet úrovní. Od příběhového módu Hamleta nečekejte, nicméně jde o pozitivní zpestření. Tento herní mód nabídne 7 kapitol po 24 úrovních. Celá hra vám tak vydrží opravdu dlouho. Negativem hry je všudypřítomný reklamní banner na spodní části obrazovky. Každé dva dokončené levely, též musíte zhlédnout jednu obrázkovou reklamu, kterou můžete ihned zavřít. Hra nenabízí žádné herní nákupy, takže reklam se lze zbavit pouze hraním bez aktivního internetového připojení. Picross Tale aktuálně nese v Google Play hodnocení 4,6* od více než sta tisíc hráčů.

Picross Tale - Nonogram
Picross Tale - Nonogram

FASTAR – Fantasy Fairy Story

I v této pařbě máme jednoho zástupce casual hříček. Samotná hratelnost je primitivní – každá herní seance je omezena vašimi životy, přičemž z horní části obrazovky se na vás valí dva sloupce klesajících ikonek. Poklepáním na správnou stranu musíte aktivovat správný typ ikon, který vám přidá skóre a obnoví trochu životů. Pokud kliknete na špatný, tak naopak o část životů přijdete. Ikony postupem času zrychlují svůj pohyb a vaše životy naopak ubývají.

Za nasbírané skóre následně v menu zvyšujete úroveň svoji dušičky, případně koupíte artefakt. Artefakty vylepší schopnosti vaší dušičky, jako třeba vylepší zdraví +10 %. S vyšší úrovní získáte za hraní vyšší odměny. V herním obchodu můžete zakoupit za prémiovou měnu další herní bonusy, které platící hráče dosti zvýhodní. Vzhledem k tomu, že hráči proti sobě přímo nehrají, to je ale docela jedno. Jediný prostředek srovnání je tak žebříček hráčů. Reklamy jsou ve FASTAR přítomné, přičemž máme pocit, že se jejich intenzita zobrazení zvyšuje postupem hrou. V herním obchodě lze reklamy vypnout za 29 Kč.

FASTAR – Gameplay Trailer (iOS)

FASTAR - Gameplay Trailer (iOS)

Grafika vypadá nádherně a hudební doprovod je na mobilní hru opravdu povedený. FASTAR se na Google Play objevil 17.července 2016. Za tu dobu nastřádal přes sto tisíc stažení a nese si solidní hodnocení 4,6*.

FASTAR - Fantasy Fairy Story
FASTAR - Fantasy Fairy Story

Match 22: Path To Perfection – Pořádek musí být!

Herní mechanismus Match 22 je velice jednoduchý. Po herní obrazovce jsou rozsypány barevné kruhy. Ty jsou rozdělené do čtyř sektorů, jimž je přiřazena nějaká barva. S kruhy můžete otáčet, přičemž vaším úkolem je docílit toho, aby sousedící kruhy nesly stejnou barvu. Celé zpracování hry, včetně grafiky, je velice jednoduché a minimalistické. Match 22 obsahuje v bezplatné verzi 200 úrovní. Další tři stovky úrovní lze odemknout za peníze. Herní obchod má jednoduchou nabídku – každý nákup hru odemkne kompletně. Záleží čistě na hráči, zdali zaplatí více nebo méně.

Match 22 byla na Androidu vydána 21. července 2017. Mezitím ji do svých telefonů stáhlo již přes sto tisíc hráčů. Ti ji zároveň udělili nadprůměrné hodnocení 4,7*.

Match 22: Path To Perfection
Match 22: Path To Perfection

Pařba na víkend (další tipy na Android hry):

Hráli jste některou z dnešních her? Dejte vědět v komentářích.

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)