Pařba na víkend #283. Podívejte se na pět her s okouzlující grafikou

Tipy na Android hry - Morphite

Pařba #283 přináší pětici her s krásným grafickým zpracováním. S #Drive se staneme piráty silnic, v Morphite se podíváme do vesmíru a u logické hříčky ∞ ENERGY se na závěr odreagujeme. Plus samozřejmě podrobněji představíme i další dvě hry. Více už níže v Pařbě #283.

#Drive – staň se pirátem silnic

Pro milovníky benzínu tu dneska máme #Drive. Nádherně vypadající nekonečnou „únikovku“. Cestu přitom komplikují ostatní automobily, policie, překážky a nedostatek paliva. Občas tak budete muset odbočit z hlavní silnice a zaskočit dotankovat palivo na čerpací stanici nebo opravit vůz v servisu. Zároveň kvůli postupu hrou byste měli i  sbírat herní měnu, jenž je náhodně rozesetá po trati.

Grafika #Drive se podařila vývojářům vyladit parádně. Znovu se jedná o atraktivní low poly styl. Doporučujeme se podívat na video. Trochu škoda, že samotný jízdní model není stejně dobře propracovaný. Automobil ovládáte jednoduše. Stisknutím levé či pravé strany obrazovky určuje směr jízdy. Pokud stisknete obě strany najednou aktivujete brzdu. Auto jde bohužel při brzdění velmi snadno do smyku. Celkově ovládání automobilu o kapku lépe ztvárnila hra PAKO Forever. Nicméně hratelnost je trochu jiná, takže určitě někdo bude preferovat raději dnešní #Drive.

#DRIVE – Gameplay Trailer (Android)

#DRIVE - Gameplay Trailer (Android)

#Drive aktuálně nabídne pětadvacet automobilů a bohužel jen tři další mapy. Díky tomu se hra může někomu rychle ohrát. Polští vývojáři naopak potěší systémem monetizace. Reklamy jsou přítomné, ale jsou integrovány v akceptovatelné míře. Plus se jich můžete zbavit za 95 Kč. K čemuž zároveň i dostanete násobič zdvojnásobující vámi sesbírané měny, jimiž odemykáte další postup hrou. Hra na Androidu vyšla 20.března 2019. Za tu dobu získala jen přes deset tisíc stažení a nese si výborné hodnocení 4,6*.


Morphite – vstříc neznámým světům

Pokud znáte No Man’s Sky, tak budete v Morhite jako doma. I v Morphite budete létat z planety na planetu a prozkoumávat zdejší světy. Budete zde skenovat zvířata, rostliny i jiné zvláštní předměty, přičemž tyto skeny následně budete moci prodat. Za vydělané peníze pak budete kupovat upgrady nebo palivo potřebné k cestováním mezi planetárními systémy.

Po planetách se pohybujeme v pohledu první osoby, kdy kontrolujeme kam zrovna jdeme. Ve vesmíru tato volnost není. Zdejší pohyb se odehrává čistě pomocí přesunu po mapě. V průběhu tohoto přesunu vás můžou překvapit piráti. To se pak můžete ujmout osobně kanónu a pokusit se je odrazit.

Morphite Launch Trailer – An atmospheric low poly space adventure!

Morphite Launch Trailer - An atmospheric low poly space adventure!

Morphite lze stáhnout bez placení, ale z příběhových misí je bezplatně dostupná pouze ta první. Pokud se chcete věnovat příběhové lince, tak musíte zaplatit 130 Kč. Reklamy jsou taktéž přítomny, ale kterýkoliv nákup v ingame obchodu je deaktivuje. Morphite byla na Google Play vydána 22. listopadu 2017, přičemž o něco později se dostala i na Steam. Na Androidu dosud přesáhla milión stažení a obdržela zde hodnocení 4,2*.


Captain Tom Galactic Traveler – zachráníš ztraceného kočkonauta?

I jako Captain Tom budete cestovat z planety na planetu ve snaze najít svoji ztracenou kočku. Svým pohybem po planetách rozséváte rostliny. Ty když vyrostou, začnou generovat kyslík. Ten musíte následně sbírat, protože ho potřebujete ke svému pohybu ve vesmíru. Alternativně můžete získat sto „bublinek“ za dobrovolné zhlédnutí reklamy.

V každé úrovni sbíráte tři hvězdičky. Některé seberete snadno, pro některé musíte do potrubí, které vás ve stylu Maria přenese do podzemní úrovně. Občas se toto potrubí zjeví, až poté, co osejete celou planetu. Při tom se Captain Tom musí ohánět před nepřáteli v podobě místních zvířat a rostlin. I k tomu využíváte vzduchové bublinky.

Captain Tom Galactic Traveler

Captain Tom Galactic Traveler

Od vydání 19. listopadu 2017, Captain Tom posbíral několik herních ocenění. Zároveň ho nainstalovalo na svá zařízení přes pět set tisíc uživatelů obchodu Google Play. Ti tuto nenáročnou plošinovku průměrně ohodnotili 4,6*.

Captain Tom Galactic Traveler
Captain Tom Galactic Traveler

Nano Golf: Hole in One – na jednu ránu!

S tématem Golfu jsme se již nedávno setkali v podobě hry Golf Battle (informovali jsme o ni v Pařbě na víkend #279). Dnešní Nano Golf se ale od výše zmíněné hry velice odlišuje. Základní premisa dostat (nejen) míček do jamky zůstala. Všechno ostatní se ale již liší. Nano Golf je nekonečnou hrou pro jednoho hráče. Úkolem je vždy splnit aktuální úroveň na jeden úder holí. Pokud splníte, pokračujete další úrovní. V případě neúspěchu začnete zase od začátku. Máte jediný život, přičemž se snažíte navršit, co nejvíce dokončených úrovní za sebou. Velkým plusem je fakt, že se jednotlivé levely procedurálně generují. Vždy tak budete překonávat jiné úrovně.

Kořením Nano Golfu jsou odlišné míčky, které navíc přinášejí kompletní změnu prostředí. V úrovních jsou dále rozeseté zlaté mince. Jejich sbírání vám sice komplikuje dokončení úrovně, ale z herního hlediska se vyplatí. Za mince totiž můžete zakoupit další životy a herní skiny. Herních skinů hra obsahuje opravdu velké množství. Navíc se od sebe hodně liší.

Nano Golf: Hole In One – Gameplay Trailer (iOS, Android)

Nano Golf: Hole In One - Gameplay Trailer (iOS, Android)

Nano Golf obsahuje velice hezkou pixel artovou grafiku, která hře dodává ten správný šmrnc. Ve hře narazíte na reklamy, jichž se lze zbavit za 90 Kč. Hra se na Androidu objevila 22.ledna 2019, přičemž ji zde vyzkoušelo už přes sto tisíc hráčů. Výsledné hodnocení se zastavilo na solidních 4,4*.

Nano Golf: Hole in One
Nano Golf: Hole in One

∞ ENERGY – budiž světlo

Dnešní Pařbu zakončíme logickou hříčkou ∞ ENERGY. Základní premisa je jednoduchá – propojit všechny žárovky s energetickými zdroji. S herními objekty můžete libovolně rotovat a měnit tak směr zapojení kabelů. Žárovky a kabely připojené ke zdroji jsou následně zvýrazněny. Cílem je tak rozsvítit celou úroveň. Hra by vám měla vydržet opravdu dlouho, protože jednotlivé herní úrovně nejsou statické. ∞ ENERGY své úrovně naopak generuje dle určitého klíče. To znamená, že je jich teoreticky nekonečně mnoho a zároveň úrovně u všech hráčů budou na stejné pozici.

Grafika je minimalistická, ale rozhodně neurazí. Reklamy jsou přítomné, přičemž frekvence jejich zobrazení se s postupem hrou zvyšuje. Tedy alespoň máme takový pocit, ověřovat jsme to neověřovali. Vývojáře můžete podpořit příspěvkem začínajícím na 65 Kč. Kterýkoliv příspěvek ze hry reklamy odstraní. Od 17.prosince 2018 ji na Androidu stáhlo přes milión uživatelů. Jejich finální hodnocení činí aktuálně vysokých 4,8*.

Energy: Anti-Stress Loops
Energy: Anti-Stress Loops

Pařba na víkend (další tipy na Android hry):

Hráli jste některou z dnešních her? Dejte vědět v komentářích.

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)