Panasonic představil 64bitový smartphone Eluga U2 s Lollipopem na palubě

panasonic eluga U2 titul

Jsou tomu již více než dva roky, co zkoušel výrobce elektroniky Panasonic proniknout na evropský trh se smartphony prostřednictvím modelu Eluga. Tehdy mu jeho plány příliš nevyšly a rok poté dokonce oznámil úplné ukončení výroby smartphonů ve vlastní režii. Poslední dobou však začínáme o spojení Panasonic – smartphony opět slýchávat. Naposledy nás tento japonský výrobce překvapil zajímavým ale poněkud drahým chytrým telefonem, zaměřeným především na fotografování a nazvaným Panasonic DMC-CM1. Tentokrát Panasonic pro změnu oživil nechvalně známý název Eluga a představil smartphone Eluga U2.

Panasonic-Eluga U2-3

V porovnání s DMC-CM1 je Eluga 2 podstatně levnější, čemuž odpovídá i hardwarová výbava. Ta zahrnuje 5″ IPS displej s rozlišením 1280 x 720 px a o výkon se postará, již velmi dobře známý, 64 bitový Snapdragon 410 se čtyřmi jádry Cortex-A53 taktovanými na frekvenci 1,2 GHz, jako grafický čip je zde pochopitelně použit Adreno 306. Ve výbavě potěší také 2 GB operační paměti RAM a 16 GB interní úložiště, rozšířitelné o paměťové karty microSD. Přítomna je rovněž podpora LTE a sice na frekvencích 700 / 900 / 1800 / 2600 MHz. Hlavní fotoaparát má rozlišení 13 MPx a přední kamerka disponuje 5 MPx. Telefonu dodává energii baterie o kapacitě 2500 mAh. Rozměry přístroje jsou 141,5 x 71 x 7,95 mm a jeho hmotnost činí 131 gramů. Telefon by měl již z výroby obsahovat Android 5.0 Lollipop.

Panasonic Eluga U2 se začne prodávat na Taiwanu za přibližně 250 $ ( 6000 Kč ). Další informace o dostupnosti zatím nejsou známy.

Jak se vám Panasonic Eluga U2 líbí? Uvítali byste návrat této společnosti na evropský trh s chytrými telefony?

 

Zdroj: GSMArena.com, PhoneArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)