Oppo představí první telefon s kamerou pod displejem už za týden

Oppo představí telefon s kamerou pod displejem již příští týden

O tom, že se technologie neustále posouvá mílovými kroky kupředu, nás výrobci přesvědčují neustále. Nedávno jsme ještě byli fascinováni možností výřezů v displeji, ty už jsou teď ale pasé. Nahrazeny byly vyjížděcími mechanismy, ale i těm, jak to tak vypadá, už pomalu odzvonilo. Společnost Oppo totiž s největší pravděpodobností představí první telefon s kamerou přímo pod displejem, a to už za týden. Stát by se tak mělo na MWC v Šanghaji.

Kdo vyhraje závod?

Teprve nedávno se na Twitteru pochlubila značka Oppo svými prvními koncepty selfie kamer pod displejem. Následovalo odkrytí konceptu od Xiaomi a pomyslný závod odstartoval. Vypadá to, že i v případě představení reálného produktu bude Oppo první. Na webu Weibo totiž potvrdil viceprezident Oppa nejen účast na Šanghajském Expu 2019, ale v přiloženém plakátu i navnadil na tuto novou funkci. Dále lze ze snímku usoudit, že reproduktor pro hovory se pod displej zatím nevešel a jeho výstup bude přicházet z nepatrné mřížky nad ním.

Jak to vůbec funguje?

Jak tato technologie bude fungovat jsme se zatím dozvěděli jen od hlavního rivala v tomto závodu, od Xiaomi. Umístění selfie kamery pod displejem je možné díky průhledné části displeje, která se aktivuje při zapnutí aplikace fotoaparátu. Displej disponuje průhlednou katodou a anodou – horní a spodní části displeje, které jsou schopné propustit světlo skrz displej, pokud je to potřeba. Velkým problémem je v tomto případě objektiv nad snímačem a proto ho částečně zastupuje samotný displej. Ten byl také vylepšen o sklo s menší odrazivostí a lepší propustností světla.

Zvládne to Oppo lépe?

U konceptu Xiaomi bylo toto řešení ještě lehce nedokonalé, neboť na displeji byl pod určitými úhly k rozpoznání malý flíček v oblasti senzoru. Hlavním cílem Oppa tedy bude se s touto spíše kosmetickou vadou vypořádat. Otázkou pak zůstává i samotná kvalita fotografií. Vzhledem k původu značky a preferencím tamějšího trhu bychom očekávali, že si právě na kvalitě výsledných fotografií dá výrobce záležet.

Ocenili byste schování selfie kamery do displeje?

zdroj: GizmoChina

Jakub Palata
O Autorovi - Jakub Palata

Dění ve světě technologií sleduju každý den, abys ty mohl jen vygooglit, co tě právě zajímá. A když zrovna nejsem online, nejspíš sedím u Hearthstonu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)