Zkusili jsme rolovací OPPO X 2021. Tohle je fakt budoucnost

OPPO X 2021 test

Jako jedni z mála v ČR jsme před několika hodinami dostali příležitost vzít do ruky futuristický „rolovací“ telefon OPPO X 2021. Alespoň na pár minut. Protože stejně rychle jako se v tuzemsku objevil, tak i zmizel. Jde o jeden z velmi omezeného počtu prototypů, které společnost ukazuje po světě jako ukázku možných mobilních technologií do budoucna. Nicméně měli jsme možnost tento svým způsobem revoluční mobil nafotit i natočit.

Díky vlastní zkušenosti a autentickým záběrům tak mimo jiné můžeme potvrdit vlastnosti telefonu, které se objevovaly v dosavadních propagačních videích. Mobil je velmi elegantně schopný rozvíjet a zase zavíjet ohebný OLED displej na své levé straně. Úhlopříčky jsou v jednotlivých pozicích 6,7 a 7,4 palce. Při rolování se přitom nepoužívá žádný manuální tlak či tah. Pohyb je spouštěn přejetím prstem po speciálním bočním senzoru. To je velmi praktické a zamezuje to nechtěnému zavírání či otevírání.

Oppo X ukázka rolovacího displeje

Oppo X ukázka rolovacího displeje

Telefon, který je oficiálně označován jako OPPO X 2021 Rollable Concept Handset a který byl poprvé představen vloni na akci INNO DAY, není určen do prodeje. Jak bylo zmíněno, prototyp má zatím jen ukazovat možnosti dalšího vývoje mobilů. A za nás můžeme říct, že rolovací displej v této podobě opravdu vidíme jako cestu, kterou by se průmysl mohl a taky měl rozhodně vydat.

Jak vidíte budoucnost designu mobilů vy?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)