TOPlist

Testujeme Realme 5. Mají se telefony Redmi od Xiaomi čeho bát?

Realme 5 titulka

Dalším zajímavým kouskem na našem pomyslném recenzentském stole je smartphone Realme 5. Ten aktuálně představuje nejlevnější model této značky na našem trhu, což mu ale rozhodně nebrání vytasit se s velmi zajímavou výbavou. Bude to však nováčkovi na našem trhu stačit k potrápení zavedené konkurence?

Skvělou výbavu…

Již při prvním pohledu na specifikace nás u telefonu Realme 5 zaujalo použití chipsetu Qualcomm Snapdragon 665, na který sází například i Xiaomi Redmi Note 8T. Poměrně výkonný chipset pak výrobce doplnil o, v této cenové kategorii nevídaně, štědrou dávku 128GB úložiště a 4 GB RAM. Aby toho nebylo málo, interní úložiště lze rozšířit o paměťové karty a přitom ani nemusíte volit mezi microSD nebo druhou SIM. Poslední tvrdý úder konkurenci pak představuje baterie s nadstandardní kapacitou 5 000 mAh, která by v kombinaci se zde použitým úsporným hardwarem měla být příslibem dlouhé výdrže na jedno nabití.

Realme 5 displej

Dalším potenciálním tahákem této novinky je bezpochyby také fotoaparát. O jeho schopnostech jste se již mohli přesvědčit v našem dřívějším článku, kde jej srovnáváme s výkony mnohem dražších telefonů Realme X2 Pro a Google Pixel 4. Realme 5 na svých zádech ukrývá obdobnou sestavu čoček a snímačů jako již zmíněné Xiaomi Redmi Note 8T. Nalezneme zde tedy tyto fotoaparáty:

  • 12MPx primární fotoaparát, f/1.8, 0.8µm, PDAF
  • 8MPx superširokoúhlý fotoaparát, f/2.2, 1.12µm, fixní fokus
  • 2MPx makro fotoaparát, f/2,4, 1.75µm
  • 2MPx senzor pro lepší hloubku ostrosti

[aps_product_sz id=“585264″]

…provázejí i kompromisy

Bohužel, zmíněná výbava v kombinaci s lákavou cenou 4 490 Kč sebou zákonitě musí nést i nějaké kompromisy. Jedním z těch větších je bezesporu nižší rozlišení displeje, činící pouze 1600 x 720 px. To v kombinaci s 6,5″ IPS displejem znamená jemnost obrazu podprůměrných 269 ppi. Pokud však nepatříte v tomto ohledu k náročným uživatelům, nemusíte mít strach – rastr je patrný až při blízkém pohledu a při běžném používání jej nebudete vnímat. Dalším velkým a z naší strany ne úplně pochopeným ústupkem je přítomnost již zastaralého microUSB konektoru a s tím spjaté pomalé, pouze 10W nabíjení. Škoda je bezesporu také chybějícího NFC – placení mobilem si tak neužijete. Poslední oblastí, kde jsou znát úsporná opatření je konstrukce. Objektivně sice nemůžeme proti zpracování telefonu nic namítat a naopak chválíme výrobce za povedený design zad. Na druhou stranu plastová konstrukce v dnešní době už prostě nepůsobí nejlépe. Alespoň, že displej je kryt sklem Corning Gorilla Glass 3. Díky použitému plastu má navíc telefon skvělý příjem signálu a teoreticky nabídne i lepší odolnost vůči pádu.

Co na telefonu Realme 5 zajímá vás?

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)