Test focení Realme telefonů: Jak to umí konkurenti Xiaomi za 4 a 12 tisíc?

Realme test focení

V pondělí 16. prosince na český trh s lokálním zastoupením oficiálně vstoupila značka Realme. Do našich vod vplula s modely 5, 5 Pro, X2 a X2 Pro. Takto jsou seřazeny vzestupně dle výkonu. První a poslední verzi jsme si vypůjčili do redakce na testování, abychom mohli porovnat nejen jejich výkonnostní rozdíly. Jak jsme již při oficiálním představení slíbili, budeme se telefonům podrobně věnovat v recenzích. Tyto čínské smartphony totiž představují dravou štiku, která má díky ceně a výkonu potenciál v ČR prohnat velké hráče jako Xiaomi či Huawei. V redakci Světa Androida přišel u telefonů Realme první na řadu test focení.

Jedno ze základních testování, jehož výsledky se dají jednoduše vizuálně porovnat, se týká právě fotoaparátů. Na tomto místě je určitě důležité zmínit, že Realme v tomto ohledu překvapilo dlouho předtím, než jsme vůbec měli telefony v ruce. Všechny čtyři modely totiž mají čtveřici fotoaparátů, což s ohledem na rozdílné cenovky nemá obdoby. Realme 5 stojí 4 499 Kč, verze X2 Pro naopak celých 12 899 Kč.

telefony Realme pro ČR reálné foto 2

Cena se pochopitelně odráží nejen na parametrech jednotlivých senzorů, ale i na svižnosti telefonu, který s nimi pracuje. V některých porovnáních je tedy rozdíl znatelný. Ovšem už jen to, že mají takto cenově vzdálené přístroje na svých zádech čtyři čočky, je známkou nekompromisní dravosti značky. Pojďme se podívat, jak pro zmíněné dva telefony Realme test focení dopadl. Pro porovnání jsou v tento moment dostupné snímky z Realme 5, Realme X2 Pro a Google Pixel 4. Časem určitě zkusíme do souboje zapojit i konkurenčně podobné telefony Xiaomi a Huawei.

Detaily

Když pomineme možné odchylky při nepřesném ostření, jde vidět, že X2 Pro hodně sází na sytější barvy. Většina fotek díky tomu vypadá asi lépe, ale někdy tato snaha vede k rušivému přesycení barev. Například u fotky s kočkami.

Město ve dne

I tady se projevuje barevná hloubka u nejvybavenějšího Realme. Ovšem i u verze 5 musíme říct, že v mnoha ohledech předbíhá i Pixel 4. Například vykreslení oblohy nám přijde hezčí.

Petr Mišák, zakladatel online magazínu Svět Androida

Focení s Realme X2 je bleskové. Telefon reaguje okamžitě a nemá problém se přizpůsobit různým podmínkám. U verze 5 je to pomalejší. Někdy má telefon potíže přepínat rychle mezi různými režimy. Vzhledem k jeho cenovce je ale focení stále na velmi vysoké úrovni.

Město v noci

Ve tmě a v šeru jdou rozdíly vidět pochopitelně nejvíce. Ke slovu se evidentně dostává ISO a na většině fotek je vidět “duchy” kvůli vysoké hodnotě. Záleží ovšem na situaci. Pokaždé jsou trochu viditelnější u jiného telefonu. Obecně si s tmou ale nejhůř poradil Realme 5.

Dokáže tedy telefon za čtyři a půl tisíce v kvalitě dohnat pětkrát dražší Google Pixel 4? A případně svého třikrát dražšího sourozence? Je víc snímačů zárukou vyšší kvality? Celkové porovnání fotek je hodně subjektivní záležitostí, takže necháme finální verdikt na vás.

Jak se vám líbí fotky z telefonů Realme?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)