DxOMark žebříček fotomobilů má novou #1. Z ČR jen závidíme

Oppo Find X6 Pro foto test DxOMark

Žebříček nejlepších fotomobilů, který sestavuje na základě vlastních recenzí server DxOMark, po několika málo týdnech opět doznal změny na nejvyšší příčce. Dosavadního „krále“ mobilního focení, kterým byl od konce února nově představený Honor Magic5 Pro, střídá jiný telefon čínské výroby. První místo nově obsadil stroj Oppo Find X6 Pro, který dokázal získat o jeden bod více, tedy 153.

DxOMark foto Oppo Find X6 Pro žebříček

Nový vlajkový model od Oppo, jenž na zadní straně disponuje fotoaparáty ve složení 50MPx hlavní, 50MPx ultraširoký a 50MPx telefoto, mimo jiné dokázal stanovit nová maxima ve třech dílčích kategoriích. Šlo o textury a bokeh při focení a rovněž textury u natáčení videa. V běžných kategoriích získal údajně nejlepší fotomobil současnosti Oppo Find X6 Pro celkem 153 bodů za focení, 80 za bokeh, 72 za náhledy, 154 za zoom a 148 za video.

DxOMark foto Oppo Find X6 Pro žebříček hodnocení

Mezi pochvalami od redakce najdeme zmínku o excelentních detailech, dobré kontrole šumu, rychlém autofokusu i stabilizaci nebo povedeném bokeh efektu. Kritika padla na slabší kontrast u portrétů, nestabilitu expozice, nepřirozený odstín pokožky v některých situacích nebo rozdíl v dynamickém rozsahu u náhledů a výsledné fotky. Pro tuzemské zájemce je vadou na „kráse“ také fakt, že společnost Oppo zatím vlajkovou řadu Find do ČR oficiálně nedodává.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Který další mobil asi ovládne DxOMark žebříček?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)