8 věcí, kterými nás již smartphone OnePlus 2 nepřekvapí

oneplus-one-hlavní

Stejně jako tomu bylo v loňském roce s telefonem OnePlus One, také letos se na nás valí celá řada postupně uvolňovaných informací ohledně chystané vlajkové lodi v podobě OnePlus 2. Právě ten si klade jako svůj hlavní cíl stát se konkurencí pro TOP modely ostatních výrobců. Dle informací, které jsou prozatím známy, soudíme, že potenciál k tomu rozhodně má. Pojďme si nyní společně všechny známá fakta o OnePlus 2 projít a podívat se, s čím se na nás novinka, která bude oficiálně „odhalena“ již 27. července v podobě virtuální reality, chystá vyrukovat.

1. Konstrukční zpracování

oneplus-2-velikost

Po stránce konstrukčního zpracování toho prozatím víme jen velmi málo. Předpokládá se však, že novinka bude zhotovena z kovových materiálů, což by mělo zamezit levně působícímu vzezření. Potvrzena byla také informace o tom, že celý přístroj bude menší než jeho předchůdce v podobě OnePlus One. Mohlo by to tedy znamenat i zmenšení úhlopříčky displeje, po kterém spousta uživatelů touží.

2. Výkon

810_Forum-729x373

Srdcem nového modelu se má stát vylepšená verze výkonného osmijádrového procesoru Qualcomm Snapdragon 810. Konkrétně se jedná o Snapdragon 810 v2.1. Na tomto procesoru spolupracovali společně s Qualcommem také technici společnosti OnePlus, kteří se chtěli maximálně ujistit, že nová verze bude šitá přesně na míru telefonu OnePlus 2. Nemělo by tedy dojít k již mnohokrát zmíněnému přehřívání, se kterým se tento procesor již několikrát potýkal. Tomu by mělo zabránit především použití grafitu pro lepší odvádění tepla a využití speciálního teplovodivého gelu. Procesoru dále sekunduje LPDDR4 paměť RAM, která dosahuje kapacity 4 GB. Tento typ paměti nabízí dvojnásobnou rychlost oproti typu LPDDR3, díky čemuž nabídne rychlejší načítání a plynulejší hratelnost her. Vybavena je také několika úspornými funkcemi.

3. Operační systém

oneplus-one-cyanogenmod

Nový smartphone OnePlus 2 poběží pod taktovkou systému OxygenOS, který nahradil dříve použitý CyanogenMod. Na jaké verzi Androidu OxygenOS poběží, bohužel není známo.

4. Čtečka otisků prstů

scanner_Forum-729x373

Využívání čtečky otisků není v mobilním průmyslu již žádnou novinkou. Naopak se pomalu začíná jednat o standard. Pete Lau, který aktuálně zastává pozici CEO u společnosti OnePlus, se navíc nechal slyšet, že čtečka, kterou bude využívat zařízení OnePlus 2 bude jednou z nejpokročilejších, která byla kdy v mobilním telefonu použita. Disponovat bude především svými rychlými reakcemi, jimiž by měla zastínit také jednu z nejlepších čteček, kterou je TouchID od americké společnosti Apple. Další oznámenou schopností bude také možnost uložit až 5 sad otisků prstů.

5. USB – C

oneplus-2-USB-C

Další potvrzenou zprávou je také využití nového oboustranného konektoru USB – C. Ten je schopen společně se standardem USB 3.1 přinést vyšší přenosovou rychlost a schopnost rychleji dodávat energii. To v praxi znamená mnohem rychlejší dobíjení. Díky oboustrannosti samotného konektoru si potom nemusíme lámat hlavu nad tím, jakým směrem ho do zařízení připojíme.

6. Baterie

oneplus-one-2-official

Při potvrzení zpráv o zmenšení celého přístroje se někteří z nás začali obávat o kapacitu baterie. Tyto obavy však byly naprosto zbytečné neboť baterie, kterou telefon OnePlus 2 využije, přichází s kapacitou 3 300 mAh. To by měl být rozhodně dostatek pro zajištění dostatečně dlouhé doby, po kterou vydrží přístroj v pohotovosti.

7. Cena

oneplus-2-cena-729x729

Velmi příjemnou zprávou bylo oznámení, které se objevilo na oficiálním Google+ profilu společnosti. To totiž prozrazuje, že cena bude nižší než 450 amerických dolarů (zhruba 11 000 Kč). Přesná cenovka je prozatím tajemstvím, ovšem skutečnost, že nebude přesahovat 11 000 Kč, nezní vůbec špatně.

8. Systém pozvánek u OnePlus 2

Nepříjemnost, se kterou jsme se setkali také při začátku prodeje telefonu OnePlus One, se opakuje. Ano – neoblíbený systém speciálních pozvánek, které jsou potřeba pro zakoupení telefonu, se znovu vrací. Pokud si tak budete chtít nový telefon OnePlus 2 zakoupit, budete k tomu alespoň zpočátku potřebovat notnou dávku štěstí, se kterou se dá speciální pozvánka získat například na oficiálním fóru společnosti OnePlus.

Těšíte se na příchod telefonu OnePlus 2?

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)