Menu

8 věcí, kterými nás již smartphone OnePlus 2 nepřekvapí

Stejně jako tomu bylo v loňském roce s telefonem OnePlus One, také letos se na nás valí celá řada postupně uvolňovaných informací ohledně chystané vlajkové lodi v podobě OnePlus 2. Právě ten si klade jako svůj hlavní cíl stát se konkurencí pro TOP modely ostatních výrobců. Dle informací, které jsou prozatím známy, soudíme, že potenciál k tomu rozhodně má. Pojďme si nyní společně všechny známá fakta o OnePlus 2 projít a podívat se, s čím se na nás novinka, která bude oficiálně „odhalena“ již 27. července v podobě virtuální reality, chystá vyrukovat.

1. Konstrukční zpracování

oneplus-2-velikost

Po stránce konstrukčního zpracování toho prozatím víme jen velmi málo. Předpokládá se však, že novinka bude zhotovena z kovových materiálů, což by mělo zamezit levně působícímu vzezření. Potvrzena byla také informace o tom, že celý přístroj bude menší než jeho předchůdce v podobě OnePlus One. Mohlo by to tedy znamenat i zmenšení úhlopříčky displeje, po kterém spousta uživatelů touží.

2. Výkon

810_Forum-729x373

Srdcem nového modelu se má stát vylepšená verze výkonného osmijádrového procesoru Qualcomm Snapdragon 810. Konkrétně se jedná o Snapdragon 810 v2.1. Na tomto procesoru spolupracovali společně s Qualcommem také technici společnosti OnePlus, kteří se chtěli maximálně ujistit, že nová verze bude šitá přesně na míru telefonu OnePlus 2. Nemělo by tedy dojít k již mnohokrát zmíněnému přehřívání, se kterým se tento procesor již několikrát potýkal. Tomu by mělo zabránit především použití grafitu pro lepší odvádění tepla a využití speciálního teplovodivého gelu. Procesoru dále sekunduje LPDDR4 paměť RAM, která dosahuje kapacity 4 GB. Tento typ paměti nabízí dvojnásobnou rychlost oproti typu LPDDR3, díky čemuž nabídne rychlejší načítání a plynulejší hratelnost her. Vybavena je také několika úspornými funkcemi.

3. Operační systém

oneplus-one-cyanogenmod

Nový smartphone OnePlus 2 poběží pod taktovkou systému OxygenOS, který nahradil dříve použitý CyanogenMod. Na jaké verzi Androidu OxygenOS poběží, bohužel není známo.

4. Čtečka otisků prstů

scanner_Forum-729x373

Využívání čtečky otisků není v mobilním průmyslu již žádnou novinkou. Naopak se pomalu začíná jednat o standard. Pete Lau, který aktuálně zastává pozici CEO u společnosti OnePlus, se navíc nechal slyšet, že čtečka, kterou bude využívat zařízení OnePlus 2 bude jednou z nejpokročilejších, která byla kdy v mobilním telefonu použita. Disponovat bude především svými rychlými reakcemi, jimiž by měla zastínit také jednu z nejlepších čteček, kterou je TouchID od americké společnosti Apple. Další oznámenou schopností bude také možnost uložit až 5 sad otisků prstů.

5. USB – C

oneplus-2-USB-C

Další potvrzenou zprávou je také využití nového oboustranného konektoru USB – C. Ten je schopen společně se standardem USB 3.1 přinést vyšší přenosovou rychlost a schopnost rychleji dodávat energii. To v praxi znamená mnohem rychlejší dobíjení. Díky oboustrannosti samotného konektoru si potom nemusíme lámat hlavu nad tím, jakým směrem ho do zařízení připojíme.

6. Baterie

oneplus-one-2-official

Při potvrzení zpráv o zmenšení celého přístroje se někteří z nás začali obávat o kapacitu baterie. Tyto obavy však byly naprosto zbytečné neboť baterie, kterou telefon OnePlus 2 využije, přichází s kapacitou 3 300 mAh. To by měl být rozhodně dostatek pro zajištění dostatečně dlouhé doby, po kterou vydrží přístroj v pohotovosti.

7. Cena

oneplus-2-cena-729x729

Velmi příjemnou zprávou bylo oznámení, které se objevilo na oficiálním Google+ profilu společnosti. To totiž prozrazuje, že cena bude nižší než 450 amerických dolarů (zhruba 11 000 Kč). Přesná cenovka je prozatím tajemstvím, ovšem skutečnost, že nebude přesahovat 11 000 Kč, nezní vůbec špatně.

8. Systém pozvánek u OnePlus 2

Nepříjemnost, se kterou jsme se setkali také při začátku prodeje telefonu OnePlus One, se opakuje. Ano – neoblíbený systém speciálních pozvánek, které jsou potřeba pro zakoupení telefonu, se znovu vrací. Pokud si tak budete chtít nový telefon OnePlus 2 zakoupit, budete k tomu alespoň zpočátku potřebovat notnou dávku štěstí, se kterou se dá speciální pozvánka získat například na oficiálním fóru společnosti OnePlus.

Těšíte se na příchod telefonu OnePlus 2?

 

Komentáře

pet

pet

14.7.2015 19:17

usb-c?
ip68?
bezdrátové nabíjení?
ceske lte?
lte-a?
rámečky do 10 mm v součtu nahoře a dole?
5,5 qHD?
vaha do 140mm?

Bredamato

Bredamato

z aplikace
14.7.2015 19:29

Souhlas s Petem. Podruhé se těšit nebudu. Všechnu radost kazí marketingová schizofrenie v podobě idiotských pozvánek.

Lipo

z aplikace
14.7.2015 19:44

Bredamato: neviem prečo vám stále vadia tie pozvánky. Áno, trochu to zdrží, ale vybaviť si ju nie je problém. Ak nie na oficiálnom fóre, tak za 5 € na ebay, bazosi a podobne. Ak niekto chce tento telefón, bez problémov si ho zaobstará. A za tu cenu sa to fakt oplatí :)

Erydia

Erydia

z aplikace
14.7.2015 19:56

Každý telefón si pred kúpov zoberiem do ruky! Musím sa sním zoznámiť, je to o pocite, tak o parametroch, pamäti,LTE, displeji… Kašlem na pozvánky – blbosť. Chcem ho kúpiť v predajni – – – mačka vo vreci- pozvánky zobudte sa ľudia to nieje 5€ za fóliu na displej… (toto nikdy nepodporim)

Googler

z aplikace
14.7.2015 20:00

Jedině Nexus. Žádnej hnus s OxygenOS.

dunco

dunco

z aplikace
14.7.2015 20:21

Než tento telefon bude normálně ke koupi, tak už bude zase dávno překonán konkurencí a cena jistě nebude 11000 Kč, ale daleko více, takže mě je úplně ukradený :-).

eM

eM

14.7.2015 20:23

“Táák si dnes napíšeme další článek, ve kterém shrneme informace z 8 předchozích článků vydávaných 1x denně o dalším čínském telefonu”…

Splněno

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

14.7.2015 21:27

Ty pozvánky … horší jak za socialismu. Nechcou to ještě prodávat za bony?

Martin

Martin

14.7.2015 23:15

Pokud by někdo měl zbytečnou pozvánku nebo věděl o někomu, kdo ji nevyužije, hlásím se pro ní :))

stz

stz

14.7.2015 23:58

Klidne bych si ho koupil, vypada dobre :) Nekoupim si ho z duvodu, ze pokud si chci neco koupit, nebudu o to skemrat a koupim si to u konkurence. Uz nevi jak se odlisit, tak zavedou nesmyslne pozvanky.

Petr Rolf

z aplikace
15.7.2015 8:54

Ať si ty pozvánky strčí někam. Vždy jsem si musel telefon před koupí osahat,protože kolikrát se Vám něco zamlouvá na obrázku a ve skutečnosti to pak vůbec nesedne…A vůbec, na trhu je dost konkurence bez trapných pozvánek, takže si zrovna z tohoto kousku na prdel nesednu:-)

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

15.7.2015 9:11

Petr Rolf: Pokud máte nutkání ošahat si laciné plasty a mít konečky prstů načáchlé chemií, tedy navodit si pocit že v ruce držíte něco odporného, doporučuji se svézt ve vozidle značky Škoda auto, nebo si zajít do sklepa (či na půdu) a vyhrabat hračky z éry po období revoluce “Made in Vietnam”.

Janek

Janek

15.7.2015 10:34

Faktužmetedmegamocmoczacinatestvat:
Škoda auto:
Jo presne.

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

15.7.2015 12:18

Janek: Jsem rád, že i zde se najdou tací, kteří to vnímají stejně. A jsem ještě raději, že to tak vnímají i státní orgány a konečně začínají kupovat automobily, nikoliv náhražky.

Janek

Janek

15.7.2015 12:51

Faktužmetedmegamocmoczacinatestvat:

Je hlavne udivujici, ze si do toho clovek sedne, zapne majaky a lita s tim jak silenec, sebevrazi…

ellpepone

z aplikace
15.7.2015 13:09

Ještě by to chtělo podporu bezdrátového nabíjení Qi a byl by dokonalej!

Pachatel

Pachatel

15.7.2015 13:50

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat:
Nejenom Škoda (peněz), ale i celý slavný VW koncern!

eM

eM

15.7.2015 16:03

FAKTUZ: Ty moc nesleduješ zprávy, že ne? :)

http://www.auto.cz/policie-dostane-85-novych-octavii-vzroste-pocet-silnicnich-kontrol-88207

Ale co, když anglická policie může jezdit v Roomsterech a dieselových Astrách, tak nové Oktávky nevypadají v tomto případě jako takové zlo… :D

Janek

Janek

15.7.2015 17:14

Jo jenze anglicka policie nenosi ani zbrane, tak na co poradny auto …. LULZ

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

15.7.2015 17:44

eM: Stát (myslím Policie ČR, narozdíl od paradoxně rozumné Policie Městské) nakupuje tak, aby prospěl domácímu trhu. Jelikož ČR není schopna produkovat v podstatě nic a už vůbec né něco kvalitně, převládá zde to, co lidé chtějí z důvodu své jednoduchosti a neznalosti, což je právě automobilový průmysl. Je to takový přežitek který se táhne přes 25 let a bohužel i mentálně dědí. Lidé chtěli mít v autě super cool výbavu jako jsou elektrická okna, posilovač a to jim stačí. To Škodovky kdysi neměly, tak nad tím lidé snili. Teď to Škodovky mají, a ž je to k ničemu, v laciném obalu a za přemrštěnou cenu lidi nezajímá, jelikož česká banka jim na to velice ráda půjčí ;)

Upřímně, já se za to že PČR jezdí v Octáviích stydím. Auto je pomalé a na silnici vypadá komicky, což je přesný opak toho, jak by policejní vůz měl vypadat. Představa, že sedím v Octávii 8h denně je snad horší, než abych jako policista těch 8h chodil.

dunco

dunco

z aplikace
15.7.2015 20:01

Vážená redakce, to doopravdy nemůžete něco udělat s tím imbecilem, který tady každý den zasírá diskuse, vždyť už je to trapné otevřít jakýkoliv článek a číst neustále ty jeho stupidní komentáře.Ono magoři by neměli mít přístup na internet, ale Vám to zřejmě je lhostejné. Už jsem znechucen neustále číst ty jeho pičoviny.

Janek

Janek

16.7.2015 10:37

Vzdyt ma pravdu, horsi jsou ty nenavistne komentare, to je smutne!

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

16.7.2015 12:39

Dunco: Jednou jsi zde napsal že je ti téměř 50 let, tudíž jsi starší jak já. Stále však nechápu, proč se projevuješ vulgárně a na úrovni toho, co předvádí dnešní „moderní mládež”. A to dnešní a moderní píšu záměrně proto, protože kdysi měli i 50ti letí respekt ze svých rodičů a sprostě se prostě nemluvilo. Díky lidem jako ty to musím na ulici poslouchat den co den …

Janek

Janek

16.7.2015 13:23

Faktužmetedmegamocmoczacinatestvat:
Jo tak to je trefne!

RSS (komentáře k článku)