Ohlédnutí za Google Developer Day 2011 v Praze

No Image-01

V úterý 18. října se v Praze v hotelu Clarion konala v pořadí čtvrtá konference pro vývojáře ze střední Evropy – Google Developer Day 2011. Česká republika měla tu čest být mezi osmi zeměmi, ve kterých se tato konference koná.

Náš zpravodajský portál měl, stejně jako v loňském roce, možnost na místě vystavovat nejnovější mobilní telefony a tablety se systémem Android. Na jednom místě se tak sešlo více než 34 zařízení, z toho 11 tabletů a 23 telefonů. Mezi nimi se našlo mnoho ještě poměrně horkých novinek, které jsme měli možnost ukázat veřejnosti mezi prvními u nás. Za všechny zmiňme Samsung Galaxy Note a Galaxy Tab 7.7 se Super AMOLED Plus displejem.

Na místě jsme také topili vodotěsné novinky s Androidem – Samsung Galaxy Xcover a Sony Ericsson Xperia Active. Oba telefony celý koupací maraton nakonec ve zdraví přežily.

Celkem si návštěvníci GDD mohli prohlédnout zařízení od devíti výrobců. Mezi oblíbené patřily:

Všem výrobcům a distributorům výše uvedených značek bychom ještě jednou rádi poděkovali za zapůjčení přístrojů. První pohledy mnoha z výše uvedených zařízení budeme také postupně zveřejňovat.

Kromě telefonů a tabletů si návštěvníci konference mohli prohlédnout projekty účastníků Open Call soutěže o Android ADK kity od Googlu. K vidění byly projekty jako infotabule ovládaná z telefonu, robot pohybující se dle laserového ukazovátka či dotyková tabule reagující na povrchové napětí vaší ruky. O těchto projektech chystáme podrobnější články, na které se můžete v brzké době těšit.

Letošní GDD ale bylo samozřejmě také o celém dni přednášek. Ty se točily kolem čtyř hlavních oblastí – Android, Chrome a HTML5, Cloud a Geo & Social. Na všechny přednášky se můžete už nyní podívat na Youtube kanále Google ČR.

Pokud se chcete o proběhlém GDD 2011 dozvědět více, případně jste na místě byli a chcete se s ostatními podělit i o jiné než Android zážitky, mrkněte na otevřený sběrný dokument s videi, fotografiemi, články, a tak…

Závěrem bychom chtěli poděkovat Google ČR za pozvání na letošní GDD. Budeme se těšit snad zase za rok na Google Developer Day 2012.

Foto: Martin Klapetek, Google ČR

Jan Šesták
O Autorovi - Jan Šesták

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Dancing wall from front

ADK projekt – dancing wall

Články Michal Janoušek Michal Janoušek
6 min. uložit na později
gdd11-062

ADK projekty ze zahraničních GDD

Články Roman Nepšinský Roman Nepšinský
2 min. uložit na později
284_GDD_lowres

Android dancing wall

Blog terox terox
5 min. uložit na později

Komentáře (5)