Odolný Panasonic Toughpad FZ-X1 se začne prodávat v srpnu

panasonic_ico

Japonský výrobce elektroniky Panasonic oznámil, že začne prodávat svůj telefon Toughpad FZ-X1 v srpnu tohoto roku. Jedná se o zařízení s pětipalcovou obrazovkou, na kterém poběží dnes již poněkud zastaralý Android 4.2.2.

Toughpad FZ-X1 byl poprvé představen v únoru v rámci veletrhu Mobile World Congress v Barceloně (viz aktualita Panasonic ukázal odolný smartphone Toughpad FZ-E1 s 6200mAh baterií) jako nejnovější mobil produktové řady Toughpad, která má zákazníkům nabídnout zvýšenou odolnost proti mnoha faktorům. Výrobce tvrdí, že FZ-X1 by měl přežít pád na beton z výšky 10 stop (tři metry) a ponoření do vody v hloubce až pět metrů po dobu třiceti minut (splňuje certifikaci IP65 a IP68). Kromě toho prý může fungovat v teplotním rozsahu -4 až 140 ° F (-20 až +60 ° C).

Panasonic necílí na běžné uživatele, ale na firmy Panasonic necílí na běžné uživatele, ale na firmy

Panasonic necílí na běžné uživatele, ale na firmy Panasonic necílí na běžné uživatele, ale na firmy

Srdcem telefonu je čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 600 na 1,7 GHz, kterému sekundují 2 GB operační paměti. Pro aplikace a data je připraveno interní úložiště s kapacitou 32 GB. Na zadní straně nalezneme 8Mpx hlavní fotoaparát, na přední pak kameru s rozlišením 1,3 Mpx. Obrazovka s úhlopříčkou 5″ nabídne 1280 x 720 obrazových bodů. Pro potenciální kupce bude jistě zajímavá kapacita akumulátoru – 6 2000 mAh jen tak nějaký telefon s Androidem nenabízí a budoucí majitelé se mohou těšit až na 14 hodin nepřetržitého provozu. Přístroj má dva sloty na SIM karty a podporuje 4G LTE sítě.

Tradičně platí, že Panasonic Toughpad FZ-X1 necílí na běžné uživatele, ale na firmy, které potřebují zařízení s dlouhou výdrží, jež mohou být používána v náročných podmínkách. Tomu odpovídá i zvolená cenová politika – verze pouze s Wi-Fi konektivitou se bude prodávat za 1 799 dolarů (asi 36 300 Kč bez daně a cla), varianta s možností používání mobilních dat pak bude stát 1 849 dolarů (37 300 Kč).

O možné dostupnosti na českém trhu nejsou v tuto chvíli známy žádné informace.

Zdroje: Android Central, Panasonic.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)