Kolik procent čelní plochy telefonů zabírá obrazovka? Vede Sharp Aquos Crystal

Sharp_Aquos_Crystal_ThumbNEW

Dánský server Mobilsiden udělal zajímavou statistiku a z ní vycházející infografiku, která odráží poměr velikosti obrazovky k celkové čelní ploše telefonu. Zahrnul do ní třicet moderních chytrých telefonů se systémy Android, iOS a Windows Phone. Vzhledem k tomu, že mnoho nových telefonů přichází s obrazovkami velkými 5,5 palců, a některé se již přiblížily velikostí displeje malému tabletu, mohou být tyto informace velmi užitečné.

Kolik procent čelní plochy telefonů zabírá obrazovka? Kolik procent čelní plochy telefonů zabírá obrazovka?

Na první příčce se umístil Sharp Aquos Crystal s pětipalcovým displejem, jehož obrazovka zabírá rekordních 78,5 % předního panelu. Dosažení takového výsledku bylo možné díky téměř úplné eliminaci rámečku nad displejem. Toto řešení má ale své “ale” – absence horního rámečku znamená, že se budete muset smířit s přední kamerou, umístěnou neobvykle na spodní straně, v oblasti, kde může být snadno nechtěně zakryta dlaní.

Zajímavé je, že novější Aquos Crystal 2, který zachovává design svého předchůdce, zaujal druhé místo – jeho displej zabírá 77,2 % plochy. Následuje OPPO R7 Plus, 6,8″ Huawei P8 Max a Xiaomi Mi Note.

Poslední místa v žebříčku zaujímají smartphony společnosti Apple – iPhone 6 a iPhone 5S. Zde je třeba poznamenat, že někteří výrobci používají větší tělo zařízení pro umístění dalších prvků – v případě iPhonů je to kulaté tlačítko “Home” se čtečkou otisků prstů. Podobně HTC One M9, u kterého obrazovka zabírá jen 68,5 % čelní plochy, přišlo k tomuto výsledku kvůli stereo reproduktorům BoomSound umístěným nad a pod displejem.

Zdroje: 4PDA, Android Authority, Mobilsiden.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)