Menu

NVIDIA: za 2 roky budou naše čipy na úrovni herních konzolí

nVidia na konferenci v Seattlu oznámila, že již začátkem roku 2014 uvede nové grafické čipy, které budou svým výkonem srovnatelné s těmi v herních konzolích. Tuto informaci jste mohli číst poměrně nedávno v našem přehledu CPU a GPU pro mobilní zařízení. Mike Rayfield uvedl, že v posledních několika měsících společnost nVidia významně investovala do vývoje v oblasti mobilní výpočetní techniky. Inženýři nVidie zinovovali mobilní platformu TEGRA 3, která ve spojení s vysokým výkonem čtyř procesorových jader a jednoho jádra úsporného dovoluje svému uživateli využít vysoký výkon při zachování rozumné energetické úspornosti. A právě připravovaná TEGRA 4 má být výkonově zcela srovnatelná s herní konzolí Xbox 360. Vtip? Blud? Milionová otázka, můžeme jen čekat a těšit se na novou Tegru, díky které již herní konzole nebude mít zřejmě dalšího smyslu. Jak moc této myšlence uvěříte, necháváme na vás… :-)

[via TA]

 

Komentáře

vojta

vojta

21.4.2012 11:02

A to opravdu NVIDIA počítá s tím, že herní konzole budou dále stagnovat?

Jacob

Jacob

21.4.2012 11:23

Ano na papíře mohou být tyto čipy výkonostně na úrovni dnešních konzolí,ale v reálu ten mobil bude topit jak kotel :D

BluPix

BluPix

21.4.2012 13:37

Topit to nebude, o to se postará Mooreův zákon. Jenže za 2 roky tu budou nové konzole, které zase budou mobily pár let doháňět.

Pascal

Pascal

21.4.2012 15:07

Tak konzoli uz nemaju moc kam ist, ten skok nebude taky ako volakedy, teraz uz par rokov nestihaju, a nove nebudu silnejsie ako PC, cize dobrehnut ich nebude az take tazke.

orgasmic

orgasmic

21.4.2012 21:47

Nevim, co tu resite. Uz dnesni PS Vita se ctyrjadrem nabizi podobnou kvalitu jako maji dnesni konzole ;)

Stepaan

Stepaan

23.4.2012 16:30

Copak o to, výkon by tu asi za pár let byl. Ale co hry? Tituly na mobilní zařízení jsou spíše zaměřený na casual hraní. Skyrim (u kterýho teď trávim noce) nebo jemu podobný se na mobily/tablety asi jen tak nedostanou. Ale jestli jo, tak potěš pánbu teda! :-D

Stepaan

Stepaan

23.4.2012 16:31

Tim jsem chtěl říct že ano, handheldy ukusujou konzolím z koláče tržeb, ale nebudou znamenat jejich konec.

RSS (komentáře k článku)