NO.1 X-Men X1: obrněný telefon z Číny s rekordní baterií

no.1-X-Men-X1-2

Chcete odolný, outdoorový telefon s velkou baterií ale zároveň za něj nechcete utratit mnoho peněz? Čínský výrobce chytrých telefonů s poněkud sebevědomým jménem NO.1 pro vás možná má odpověd – chytrý telefon X-Men X1. Tento výrobce byl prozatím znám spíše množstvím napodobenin telefonů zavedených značek a proto je v jeho případě uvedení podobného telefonu trochu překvapivé.

X-men X1

Název X-Men X1 je opravdu příznačný, jelikož telefon díky žlutým linkám v pogumovaném šasi na první pohled vypadá jako by se jeho designéři inspirovali u kombinézy komiksového superhrdiny. Výrobce se nezapomíná patřičně chlubit IP68 certifikací a 7 typy odolnosti. Konkrétně se jedná o vodotěsnost, prachotěsnost, nárazuvzdornost, tlakuvzdornost, odolnos proti poškrábání a schopnost pracovat v nízkých i vysokých teplotách. Že NO.1 svému novému produktu věří, dokazuje i video na kterém jej nechal přejet automobilem – bez poškození.

NO.1 X-Men X1 7-Proof Smartphone challenges car rolled

NO.1 X-Men X1 7-Proof Smartphone challenges car rolled

Hardwarové specifikace v případě X-Men X1 odpovídají telefonům nižší-střední třídy a budou tak stačit spíše méně náročným uživatelům. Výkon telefonu dodává chipset MediaTek MT6582 se čtyřmi jádry taktovanými na 1,3 GHz, ten je podpořen 1 GB operační paměti. Displej má úhlopříčku 5 palců a HD (1280 x 720 px) rozlišení. Interní úložiště má kapacitu pouze 8 GB, lze jej však rozšířit o paměťové karty do velikosti až 128 GB. Na zádech přístroje se nalézá čočka 13 MPx fotoaparátu s přisvětlovací diodou. Přední kamerka má rozlišení 5 MPx.

Vedle slibované vysoké odolnosti je hlavní zbraní telefonu bezesporu obří baterie. Ta má kapacitu rekordních 5800 mAh a výrobce u ní slibuje výdrž v pohotovostním režimu více než 50 dní. Obří baterie, spolu s odolným provedením si však vybírá na telefonu daň v podobě hmotnosti 320g a rozměrů 154,3 x 85 x 15,8 mm. S tím však musí každý, kdo prahne po odolném telefonu s velkou baterií tak trochu počítat.

No.1-X-Men-X1-31

Kdy příjde telefon na trh a kolik si za něj výrobce řekne zatím bohužel není známo, odhaduje se však cena okolo 185$ což v českých korunách představuje něco málo přes 4 tisíce.

Co na NO.1 X-Men X1 říkáte? Vydali byste se s ním na tůru?

 

Zdroj: Gizmochina.com, AndroidHeadlines.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)