Postrádáte další funkce u svého telefonu? Modulární kryt nexpaq je řešením

nexpaq

Každému uživateli se nejspíše již stalo, že po zakoupení mobilního telefonu zjistil, že nějakou funkci, kterou by využil, postrádá. Jelikož se většinou jedná o hardwarovou záležitost, jedinou možností je změna celého telefonu. To se ale možná již brzy změní – na serveru KickStarter se objevil zajímavý projekt s názvem nexpaq. Ten představuje modulární kryt pro vybrané telefony, díky čemuž lze doplnit funkce, které by jinak telefon nezvládl. Může se jednat například o čidlo teploty a vlhkosti, čtečku paměťových karet, přídavnou paměť, baterii apod. Nexpaq lze již nyní vybavit 12 moduly, které lze libovolně kombinovat a dokonce i měnit s uživateli jiných telefonů s krytem nexpaq. Jednotlivé moduly jsou k telefonu připojeny bezdrátovou technologií Bluetooth, samotný kryt, který v sobě obsahuje rovněž 1000mAh baterii, potom standardním Micro USB připojením. Jak to funguje, si můžete prohlédnout na následujícím videu.

nexpaq the first truly modular smartphone case by nexpaq

nexpaq   the first truly modular smartphone case by nexpaq

Modulární kryt nexpaq je prozatím dostupný pouze pro telefony iPhone 6, Samsung Galaxy S5 a Samsung Galaxy S6 Edge. Počítá se ale také s rozšířením pro další přístroje. Do ukončení kampaně na sbírání finančních prostředků sice zbývá ještě 26 dní, celková částka už ale byla vybrána, a proto by se měl nexpaq objevit v prodeji. A kolik za něj zaplatíte? Modulární kryt nexpaq a 4 moduly bylo možné předobjednat za 89 dolarů, tedy přibližně 2200 Kč. Nyní už je k dispozici předprodej nejlevněji za 109 dolarů, tedy přibližně 2700 Kč.

nexpaq-modular-smartphone-case-1

zdroj: kickstarter.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)