Menu

Nest Thermostat – ovládejte teplo domova mobilem

Není tomu tak dávno, co gigant Google koupil společnost Nest, o čemž jsme vás informovali v lednu. Nové vedení přináší ovoce a tak byl uveden na anglický trh další produkt této společnosti pod názvem Learning Thermostat. Tato malá věcička dokáže zázraky s vaší energií domova, tedy konkrétně s vytápěním vnitřních prostor.

Nest Learning Thermostat

Nest Learning Thermostat

Nest – vaše prodloužená ruka

Stačí tento malý budík s barevným LCD displejem o průměru 36,5 mm připojit přímo na kabeláž vytápění domova, nebo využít Wi-Fi, či Zigbee technologie, které má zabudované ve svém těle. Ty komunikují s přijímačem na vašem vytápěcím zařízení – plynovém kotli, bojleru atd. Je to tedy taková vaše prodloužená ruka, pomocí které si nastavíte požadovanou teplotu, abyste se cítili doma co nejlépe.

Ptáte se, čím je tedy tento termostat tak výjimečný? Learning Thermostat se totiž dokáže učit, při jaké teplotě ráno rádi vstáváte, kolik stupňů má být ve vašem bytě, když jste v práci nebo pokud přijdete domů. Organizuje tedy teplotu za vás.

Jak ale již nadpis tohoto článku napovídá, nás bude zajímat informace, že lze ovládat Learning Thermostat mobilním telefonem. Není tedy nic jednoduššího, než si z Obchodu Play stáhnout aplikaci, pomocí které dokážete na dálku určit, jak bude vyhřátý byt při vašem příjezdu z práce, výletu či dovolené. Díky tomuto programu termostat zjistí i to, že jste opustili dům a že stačí udržovat teplo na nižší úrovni.

Nest
Verze4.0.5.29
Velikost20 MB
2.2+


Zdarma

 

V aplikaci samotné nastavíte teplotu přízemí či prvního patra vašeho domova. A že nevíte, jakou teplotu jste měli nastavenu minulý víkend a rádi byste si ji nastavili i tento víkend? Stačí se podívat na záložku Energy History a vše zde máte jako na dlani. Má to ovšem malou nevýhodu pro ženy. Díky jejich věčně zmrzlým nohám a snadnému ovládání teploty, neodolají a v mužově nepřítomnosti si přitopí. Manžel tedy poté snadno zjistí, že se topilo “Pánu Bohu do oken”.

Nest Learning Thermostat

Nest Learning Thermostat

Na vlastním displeji, kde je dominantou aktuální nastavená hodnota požadované teploty, se může pod tímto údajem zobrazit malý zelený lísteček – Leaf.  Jak již napovídá barva a vlastní objekt, jedná se zde o ukazatel energetické úspornosti nastavené hodnoty. Lístek se tedy objeví v tu chvíli, pokud zbytečně neplýtváte energií a tak můžete snadno šetřit své výdaje za topení a tím i naši Zemi.

Tuto 150gramovou hračku lze pořídit za $249, tedy v přepočtu za necelých 5 000 Kč. Cena by se mohla zdát přespříliš, ta ovšem zahrnuje dopravu a zpočátku prodeje i vlastní odbornou montáž.

Poznámka: Jedná se o premiéru na trhu Spojeného království, kde je prodáván za £179, což činí circa 6 000 Kč. (za upozornění děkujeme uživateli Tom).

Využili byste tento chytrý přístroj u sebe doma, nebo již podobný termostat máte?

Zdroj: nest.com.

 

Komentáře

hosic

3.4.2014 10:30

Umi to OpenTherm? Pokud ne, tak je to v EU o nicem.

LinS

Tomáš Filip 0

3.4.2014 10:40

hosic: Dobrý den, ve specifikacích výrobce se nic o OpenTherm protokolu nepíše a dle komentářů komunity kolem Nestu se zdá, že se na tento protokol ptají, ovšem bez výsledku. S největší pravděpodobností tedy OpenTherm nepodporuje.

CoJaVim

CoJaVim

3.4.2014 10:41

Co já vím, tak zatím stále neumí :(

Alejandro.Marquez

Alejandro.Marquez

3.4.2014 14:06

Co to je za řeči o zmrzlých nohách žen? To jako muži nemívají zmrzlé nohy? Přesně tyto podobné “ujetiny” sráží kvalitu článku hodně dolů.

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

z aplikace
3.4.2014 13:25

Alejandro.Marquez: To nás mrzí, jestliže kvalitu článku podle vás sráží takové použité přirovnání. Mám ruce i nohy studené pořád a nějak bych v tom takovou spojitost nehledal :D Je to psáno pro odlehčení tématu. I tak díky za podnět k zamyšlení, vážíme si takového názoru. Pěkný den

Tom

Tom

3.4.2014 15:31

Bože, kdo tne článek zase splácal? Nest Learninbg Thermostat byl představen v roce 2011!!!! Tak jakápak další novinka po akvizici Googlem? Napřed začali prodávat termostat a až poté je koupil Google. A jejich jediný druhý produkt je požární hlásič (ten se dá bez problémů využít i u nás). Mimochodem podporu evropských norem pro termostat slibují druhým či třetím rokem a stále pokud vím nic. Takže pro Evropu je to v mnoha ohledech k ničemu. A jinak digitální termostaty se dají sehnat od cca 800. Nicméně kvalitní stojí nějakou tu tisícovku a jsou obvykle škaredé:))) Chápu, že nemůže být každý odborník na vše, ale když už píši článek o něčem, o čem nemám ani páru, tak si zjistím alespoň základní data a nepíši o něčem jako kdyby to byla žhavá novinka, když je to tři roky stará věc.

LinS

Tomáš Filip 0

3.4.2014 15:46

Tom: Dobrý den, jedná se o premiéru na trhu v Anglii. Děkuji za upozornění, doplním tuto informaci.
Vy máte s tímto termostatem zkušenosti?

Petr Baláš

Petr Baláš

3.4.2014 18:53

Nestík je už opravdu na trhu poněkud déle :-). OpenTherm neumí. Funguje na spínání 24V střídavých t.j. pokud jej chcete použít jako náhradu klasického termostatu, tak musíte zainvestovat do 1ks trafa, 1ks relé a mít šikovného elektrikáře (zapojení redukce je triviální). 3 dráty k termostatu jsou výhodou ale měl by to fungovat i na dvou (já měl štěstí že jsem kdysi použil 3drát).

Ad cena – přičtěte si clo a daň a cenově budete lehce nad 7.000,-. Na druhou stranu, jakmile zde budete chtít koupit termostat, který lze ovládat na dálku, tak se dostanete na podobné částky. BTW v ceně opravdu není montáž :-)

Ad detekce nepřítomnosti – Nestík má v sobě pohybové čidlo t.j. detekce nemá nic společného s Android/iPhone aplikací. Jako další detektory pohybu lze využít i čidla kouře/CO od firmy Nest (pokud možno ty na 230V, bateriové v rámci šetření baterek nedetekují moc často).

Ad úspora při vytápění – jde spíš o to, že si Nest sám vymyslí plán kdy má topit z toho, jak točíte kolečkem + detekce nepřítomnosti a snížení teploty.

LinS

Tomáš Filip 0

3.4.2014 22:17

Petr Baláš: Dobrý den, děkujeme za příspěvek. Co se týče odborné instalace zdarma, jedná se nákupu v anglii do 8. dubna.

mcmartincerny

z aplikace
3.4.2014 22:28

Moc pěkná věc, ale nevyužil bych to, bydlím v bytě 2. Patro a to co topí ti nad námi tak vede kolem nás takže nemusím ani topit :-P

Petr Baláš

Petr Baláš

3.4.2014 23:33

“Get free UK instalation” – to chápu tak, že mi to zdarma nainstalují kdekoliv v Anglii. To je mi v tady v Česku na pendrek.

A vlastně ještě jeden postřeh – nelze nastavit jako zemi Česko, lze jen Německo nebo Rakousko. T.j. čas je OK ale ne vždy bude sedět venkovní teplota (Nest využívá znalosti venkovní teploty k tomu, aby věděl, jak má topit či klimatizovat)

Drobekus

4.4.2014 3:12

Mam podobnou vec doma asi uz 3 roky, Tuhle http://www.radiothermostat.com/filtrete/products/3M-50/ tehdy jeste zadny Nest na trhu nebyl.Ale jinak opravdu v USA se to prodava uz 2-3 roky. Jinak ten od 3M funguje dobre a bezproblemove celou dobu.Zapojeni bylo jednoduche,jen jsem musel v A/C najit 24V a natahnout jeden kablik.

vlada

vlada

29.11.2014 3:49

Zdravím,
Umí to řešit i ohřev TUV? Děkuji za odpověď…

Attila

Attila

26.10.2015 10:08

Nest existuje v dvoch prevedeniach EU a US verzia. US verzia je 24V a EU verzia je 230V. Prepojenie s 230V systemom je mozne cez Heat Link, ktory je sucastou balenia. Je to sice on/off termostat ale kedze je inteligentny, dokaze mozno aj predbehnut exotermiske systemy od Buderus,…to je tazko odhadnutelne. Co vie je ovladanie podlahoveho kurenia…vie ako dlho trva az kym teplota za zohreje z 20 na 22 stupnov… Schema zapojenia pre rozne systemy je v navode, staci len precitat.

Lowprize

Lowprize

23.11.2015 19:14

Je tu nekdo s kym by se dala hodit rec na tema Nest, Buderus, plyn? Jsem na hangoutu lowprize @ gmail.com. diky

RSS (komentáře k článku)