Menu

Ve vozech moskevského metra bude možné nabít mobilní telefon

Po projektu pokrytí sítě moskevského metra bezdrátovým Internetem (viz aktualita V Moskvě bude na všech linkách metra bezplatná Wi-Fi) přichází dopravní podnik ruské metropole s dalším krokem, kterým přispěje ke komfortu cestování (nejen) technicky založených cestujících. Připravuje možnost nabít si mobilní telefon nebo jiný gadget přímo ve voze. Tato funkce ale nebude dostupná pro každého cestujícího – k dispozici totiž bude pouze indukční, tedy bezdrátová nabíječka.

Ve vozech moskevského metra si nabijete mobilní telefon i tablet

Ve vozech moskevského metra si nabijete mobilní telefon i tablet

Nové vozy, které bude výrobce Метровагонмаш (Metrovagonmaš) dodávat do moskevského metra do roku 2017, budou vybaveny nabíječkami mobilních telefonů. Jak uvedl pro tiskovou agenturu “Moskva” náměstek generálního ředitele Alexander Nikitenko: “Mnohé dnešní telefony již mají indukční anténu a my zakomponujeme do vagónů odpovídající část, s pomocí které bude možné mobil nabíjet. Vzhledem k tomu, že máme v metru bezplatné Wi-Fi připojení na Internet, může se telefon velice rychle vybít. V takovém případě bude stačit umístit mobil na speciální zařízení ve voze a během šesti až sedmi minut bude téměř plně nabitý.”

Souprava metra Метровагонмаш

Souprava metra Метровагонмаш

Do roku 2017 dodá firma provozovateli metropolitní podzemky okolo sedmi stovek vagónů s touto výbavou. Kromě toho výrobce chystá nový vnější vzhled i interiér souprav se sklápěcími sedačkami.

Ocenili byste podobnou možnost také v pražském metru či jiných dopravních prostředcích?

Zdroje: Chezasite, MSKAgency.

 

Komentáře

mave

mave

17.5.2015 10:15

“během šesti až sedmi minut bude téměř plně nabitý“
Tak to mi asi něco uniklo. Jedině, že to nabíjení bude začínat na 95% :)
“Mnohé dnešní telefony již mají indukční anténu”
Nemělo by tam být spíše indukční cívku?

Zghnzg

Zghnzg

17.5.2015 10:44

Mave.
Uniklo ti, ze vo velkom rusku je vsetko mozne.
Najma vecer po litri samohlnky…

mimar48

17.5.2015 11:13

Ano, také koukám, že ve staré dobré matičce Rusi stále platí, že nic není nemožné. Poručíme větru, dešti, bezdrátovému nabíjení, …
Anebo jak to bylo v tom filmu, když místní Národní Výbor slavnostně otevíral ten most, který tam nebyl? … “Nekecej a plav!”

pablade

pablade

z aplikace
17.5.2015 11:47

hmm, behem sesti, sedmi minut? Parada, takovy vagon chci domu jako prislusenstvi k telefonu ;-) Se divim, ze to nedelaji rovnou se zamerovacem a nestrileji indukcni paprsek primo chlapum do kapsy a holkam do kabelek ;-) Pravda, mohl by je potom nekdo narknout z neopravneneho dobijeni.

pol104

z aplikace
17.5.2015 14:58

Já si myslim že po pěti minutách už nezistis kolik se ti nabil…

MoB

MoB

17.5.2015 15:30

Tak jistě, kapitalistické západní nabíječky nabíjejí pomalu, zatímco ruské pravoslavné prakticky okamžitě a navíc na 150%, protože když něco dělá RUS, tak to stojí za to! :D

Vladimir

Vladimir

z aplikace
17.5.2015 16:20

Možná bychom si mohli všimnout, ze v Moskvě v metru maji WiFi v Praze to je asi moc náročné. Nějak jsme pozadu i za Ruskem.

mimar48

17.5.2015 18:07

…no, že bych se hrnul do veřejných wi-fi sítí, to zrovna říct nemůžu.

RSS (komentáře k článku)