Ve vozech moskevského metra bude možné nabít mobilní telefon

metro_moskva_ico

Po projektu pokrytí sítě moskevského metra bezdrátovým Internetem (viz aktualita V Moskvě bude na všech linkách metra bezplatná Wi-Fi) přichází dopravní podnik ruské metropole s dalším krokem, kterým přispěje ke komfortu cestování (nejen) technicky založených cestujících. Připravuje možnost nabít si mobilní telefon nebo jiný gadget přímo ve voze. Tato funkce ale nebude dostupná pro každého cestujícího – k dispozici totiž bude pouze indukční, tedy bezdrátová nabíječka.

Ve vozech moskevského metra si nabijete mobilní telefon i tablet Ve vozech moskevského metra si nabijete mobilní telefon i tablet

Nové vozy, které bude výrobce Метровагонмаш (Metrovagonmaš) dodávat do moskevského metra do roku 2017, budou vybaveny nabíječkami mobilních telefonů. Jak uvedl pro tiskovou agenturu “Moskva” náměstek generálního ředitele Alexander Nikitenko: “Mnohé dnešní telefony již mají indukční anténu a my zakomponujeme do vagónů odpovídající část, s pomocí které bude možné mobil nabíjet. Vzhledem k tomu, že máme v metru bezplatné Wi-Fi připojení na Internet, může se telefon velice rychle vybít. V takovém případě bude stačit umístit mobil na speciální zařízení ve voze a během šesti až sedmi minut bude téměř plně nabitý.”

Souprava metra Метровагонмаш Souprava metra Метровагонмаш

Do roku 2017 dodá firma provozovateli metropolitní podzemky okolo sedmi stovek vagónů s touto výbavou. Kromě toho výrobce chystá nový vnější vzhled i interiér souprav se sklápěcími sedačkami.

Ocenili byste podobnou možnost také v pražském metru či jiných dopravních prostředcích?

Zdroje: Chezasite, MSKAgency.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)