Nabíječka Jiffy: “Natočte” si energii pro váš smartphone kdykoliv a kdekoliv

jiffy

Většina majitelů chytrých telefonů řeší neustále problém s výdrží. Pryč jsou časy, kdy telefony vydržely několik dnů. Této problematiky se chytají výrobci a snaží se jí různými způsoby řešit. Dnes si však představíme projekt Jiffy, který je teprve v začátcích a hledá podporu pro svůj nápad na známém startupovém portálu indiegogo.com.

Jak Jiffy funguje?

Už jsme si zvykli, že na startupových portálech jsou věci a projekty, bez kterých se člověk dokáže obejít, což si myslí i samotní uživatelé a tyto projekty většinou potřebnou podporu nezískají. Jiffy se nám ale velice líbí. Dokáže nabít mobil zcela ekologickou cestou a nepotřebujete k tomu nic dalšího. Jak je to vůbec možné? Jedná se o nejmenší manuální nabíječku na světě. Energii pro svůj mobil si tedy sami vyrobíte pomocí malé kliky. Pokud potřebujete nabít svůj telefon, tak ho jednoduše propojíte s Jiffy pomocí USB a začnete točit zmíněnou klikou. Výhodou také je, že Jiffy podporuje rychlé nabíjení Quick Charge 2.0.

Jiffy

Nicméně neexistuje informace, kolik úsilí je třeba vydat, abyste nabili svůj telefon do maxima. Je však potřeba počítat s tím, že toto zařízení není pro tento způsob primárně určené. Uplatnění najde převážně v krizových situacích nebo pokud jste mimo civilizaci apod. Není tak určen pro každodenní nabíjení. Autoři projektu ke svému nápadu také nabízejí LED žárovku a multi USB kabel pro nabíjení více zařízení najednou. V současné době se tento gadget nabízí za 25$.

Podobné zařízení lze již nyní objednat i z čínských obchodů, kvalita a efektivita však není příliš vysoká, natož pak podpora rychlého nabíjení. To se zejména tady rozhodně hodí.

Jak se vám tento projekt líbí? Podpořili byste ho?

Zdroj: androidauthority.com.

Jan Vitásek
O Autorovi - Jan Vitásek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)