MWC 2011: Alcatel představil řadu OneTouch

Alcatel One Touch Hero 2 –  objektiv kamery

Poněkud stranou pozornosti představil francouzský výrobce telefonů Alcatel na Mobile World Congress tři telefony s operačním systémem Android.

Začněme modelem OneTouch 990, který je označován za vlajkovou loď této firmy. Ten má 3,5palcový kapacitní displej, Android 2.2 Froyo s vlastním uživatelským rozhraním, 5Mpx fotoaparát s bleskem, pořizující snímky v rozlišení 2592 x 1944 px, a procesor Qualcomm MSM7227 na 600 MHz. Bude stát 180 € (asi 4 400 Kč) a na trhu by se měl objevit někdy ve druhém čtvrtletí tohoto roku.

Redaktor serveru Android Phone Fans, který OneTouch 990 držel v ruce, říká, že software běžel neskutečně pomalu, pohyb mezi domovskými obrazovkami byl obtížný, a na displeji všechno vypadalo ošklivější, než asi bylo. Telefon je stále považován za prototyp a ještě několik měsíců potrvá, než bude připraven k uvolnění na trh.

Alcatel představil ještě další dva telefony – OneTouch 908 a OneTouch 890, považované za nižší třídu. Překvapivé je, že oba běžely podstatně svižněji než OneTouch 990, ačkoli mají pomalejší procesory.

OneTouch 890 se zaměřuje na úplně nejnižší segment trhu. Nabízí odporový displej a v rámci minimalizace nákladů a tím i výsledné ceny vůbec neumí 3G data. Zvolené třídě odpovídá i pouze 2.1 Mpx fotoaparát. Na telefonu bude Android 2.1 Eclair, přičemž není známo, zda se případní majitelé někdy dočkají upgradu na novější verzi.

OneTouch 908 míří někam mezi oba uvedené modely – má tedy stejně velký displej jako OT 890, ale používá kapacitní technologii. Systém Android 2.2 je nesporně také výhodou proti nejlevnějšímu kousku, stejně jako podpora 3G. Podle některých informací by tento telefon měl podporovat dvě SIM karty.

Alcatel OneTouch Android Phones Hands-On

Alcatel OneTouch Android Phones Hands-On

Nabídku Alcatelu tak je možné označit jako poněkud nudnou, nicméně je zřejmé, na jaký segment trhu tento výrobce cílí. OneTouch 990 bude stát 180 €, OT 908 130 € (cca 3 200 Kč), a 890 bude za 99 € (cca 2 400 Kč). Všechny představené modely by se měly dostat na trh někdy před začátkem léta.

Zdroj: Android Phone Fans

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek