Studie ukázala, kolik lidí používá mobil za volantem. Číslo vás překvapí

mobil za volantem

Nedávná studie společnosti Zendrive ukázala hrozivé číslo. Zaměřovala se na používání mobilních telefonů za volantem. Dokážete odhadnout, kolik procent uživatelů používá mobil při jízdě?

Údaje pochází od celkem tří milionů řidičů

Tento počet řidičů celkem vyrazil během čtvrt roku na více než 570 milionů jízd, a to už je pořádný kus dat, ze kterých se dá čerpat. Studie se zaměřovala na používání telefonu za volantem. Z těchto mnoha milionů jízd, byl průměrně telefon používán 3,5 minut, což je průměrně 6 procent cesty. Celkově mobil používá za volantem 88 procent řidičů.

mobil za volant nepatri

Někteří si můžou myslet, že existuje využití telefonu za volantem, které ruší málo, a které ruší naopak hodně. Podle této studie tomu ale tak vůbec není. Zjistilo se, že rozptýlení za volantem je stejné jak například u telefonování, tak i přepínání písničky. Stačí dvě sekundy nepozornosti a pravděpodobnost kolize se zvýší více než dvacetkrát.

Používáte mobil za volantem často?

Zdroj: androidheadlines.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)