MediaTek jako první představí osmijádrový 4G LTE procesor. Má se Qualcomm bát?

Mediatek-to-Launch-MT6592-8-Core-Mobile-CPU-in-July

Současný stav s čipovým řešením v mobilních zařízeních je následující – Nvidia se svou Tegrou tak trochu vyklidila pole, Exynos je pouze minoritní záležitostí a trhu vládne Qualcomm se svými Snapdragony. Začíná mu ale tvrdě dýchat na záda známý výrobce procesorů MediaTek, který nalezneme hlavně v čínských telefonech. MediaTek přinesl vysoký výkon a rozumnou spotřebu za nízkou cenu. A to se mu vyplácí. Po vydání osmijádrových procesorů MT6592 již nejsou čipy MediaTek chápány pouze jako slabší konkurence, ale nabízejí již dnes TOP výkon. Tchajwanský výrobce si navíc připíše další triumf – jako první představí osmijádrový procesor s 4G LTE konektivitou. Tento čip s označením MT6595 nabídne 4 úsporná jádra Cortex-A7 a 4 výkonnější Cortex-A17. Správné využívání těchto jader zajistí technologie ARM big.LITTLE, kterou jsme mohli spatřit také v procesorech Exynos. Výkonný čip doplní grafický akcelerátor PowerVR Series6, který rovněž nabídne hromadu výkonu pro hraní her.

Mediatek MT6592 Osmijádrový Mediatek MT6592 již naleznete v několika přístrojích

Tento čip by měl být představen v první polovině letošního roku a jeho nasazení do přístrojů se plánuje na druhou polovinu roku. Je vidět, že MediaTek sílí, a jsme si jisti, že v něm Qualcomm nyní vidí svého největšího soupeře. A to je pro nás zákazníky dobře.

zdroj: gsminsider.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)