TOPlist

Na 6G si stáhneme za jedinou sekundu až 50 filmů ve 4K. Čína síť již testuje

6g sit

Jistě, 5G síť je stále v plenkách a v tuto chvíli se ve většině zemí bude teprve zavádět, ovšem vědci již pracují na bezdrátové síti další generace. Čínské ministerstvo vědy a technologie nedávno zahájilo přípravné akce na testování této sítě a odborníci napříč celým světem se domnívají, že může být až osmtisíckrát rychlejší, než 5G. Co tedy víme o síti další generace – 6G?

Dle členů jednoho z důležitých týmů této pracovní skupiny může 6G dosáhnout rychlosti kolem 1TB/s. Desítky výzkumných pracovníků a odborníků na novince pracují, ovšem od oficiálního uvedení jsme stále daleko. Pro vaši informaci – 5G, tedy síť, kterou začneme používat tuto dekádu je ve vývoji od roku 2008. Tedy ještě předtím, než bylo uvedeno LTE.

Bude tedy trvat dlouhé roky, než se dočkáme uvedení na trh. Dle prvních odhadů nám tato síť umožní stáhnout za jedinou sekundu 40 až 50 filmů ve 4K či 10-15 velkých AAA her. Jednou se tak snad dočkáme doby, kdy nebudeme muset čekat na to, než se nám stáhne náš oblíbený film.

Těšíte se na 6G síť?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)