Pražské metro už má 5G/LTE signál ve velké většině stanic

pražské metro mobilní signál stanice

Díky spolupráci všech tří velkých českých operátorů a společnosti CETIN jsou nyní další 4 stanice pražského metra a přilehlé tunely pokryty LTE i 5G sítí. Jedná se zastávky Vysočanská, Kolbenova, Hloubětín a Kobylisy. Pražské metro má tedy nyní mobilní signál v celkem v 50 stanicích a do konce roku jich zbývá pokrýt 10. Poslední bude Jiřího z Poděbrad, kde signál LTE a 5G technici zavedou po dokončení chystané modernizace stanice.

Rychlost osazování tunelu metra sítí LTE záleží na jeho délce. Nejkratší úsek mezi Muzeem a Hlavním nádraží měří 425 metrů a naopak nejdelší s délkou 2 748 metrů spojuje Nádraží Holešovice a Kobylisy. Infrastrukturu pro mobilní signál během jedné výluky staví až 70 techniků. Na výstavbu LTE sítě v jedné stanici je potřeba minimálně 50 hodin, pokrytí tunelu mezi dvěma stanicemi v obou směrech zabere přibližně 2 měsíce.

Veškeré práce na výstavbě LTE sítě probíhají pouze během pravidelných nočních výluk, které trvají přibližně tři hodiny. Pražské metro je ale současně potřeba i rekonstruovat i opravovat, takže instalace neprobíhají každou noc.

Jak často hledíte v metru do telefonu?

Zdroj: DPP

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)