Telefon Lenovo Vibe S1 Lite: Střední třída do nepohody

Lenovo Vibe S1 Lite – náhleďák

Veletrh CES 2016 ještě ani úplně nezačal a spousta výrobců mobilních telefonů již své novinky ukázala světu. Výjimkou není ani Lenovo, které se pochlubilo smartphonem Vibe S1 Lite. Jak už z názvu plyne, jedná se o ořezanější verzi velmi oblíbeného smartphonu Vibe S1. Jak moc Lenovo ořezalo původní model?

Popravdě, Lenovo se s modelem Vibe S1 Lite popralo na výbornou. Od svého „rodiče“ Vibe S1 si bere to nejlepší, a zároveň přichází jen o minimum. Například operační paměť zde činí 2 GB, zatímco Vibe S1 nabídne 3 GB. Podobně je to i s procesorem, který ve slabším modelu Vibe S1 Lite nabídne 1,3 GHz, v původním Vibe S1 pak 1,7 GHz. V obou případech jde o osmijádrový procesor značky Mediatek.

Lenovo-VIBE-S1-Lite-3-752x490

V čem se nic nemění je například displej. Jeho úhlopříčka se nezmenšuje, ale zůstává na přijatelných 5″. Ani rozlišení nekleslo a tak i slabší verze nabídne FullHD podívanou. Fotoaparáty s rozlišením 13 Mpx a 8 Mpx se také nemění.

Verze Lite ale má i něco navíc v porovnání s původním Vibe S1. A tím je větší baterie. Z původních 2420 mAh narostla na rovných 2700 mAh, což na 100 % vítáme.

Lenovo-Vibe-S1-Lite

Telefon má již v krabici předinstalovaný OS Android ve verzi 5.1 Lollipop, přičemž je možné, že za nějaký čas proběhne upgrade na Marshmallow. Jinak smartphone podporuje všechny pro nás použitelné standardy, včetně LTE frekvencí. K dispozici bude v prvním čtvrtletí 2016, ovšem zda bude dostupný i u nás je zatím ve hvězdách. Jisté je zatím jen to, že do Ameriky se tento „mazlík“ běžnou cestou nepodívá.

Zdroj: GizmoChina

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek