Leagoo Lead 7: telefon se 4500mAh baterií za 3200 Kč

leagoo-lead7

Největším nešvarem současných chytrých telefonů je bezesporu nízká výdrž na baterii. I když se situace v poslední době mírně zlepšila, někteří výrobci stále jakoby odmítali fakt, že existuje početná skupina uživatelů, kteří spíš než až absurdně malou tloušťku telefonu ocení jeho osazení baterií s pořádnou kapacitou. Této díry na trhu se snaží využít někteří čínští výrobci chytrých telefonů a na trh tak uvádějí modely jako THL 5000 s obří 5000mAh baterií, doplněné o patřičně nízkou cenovku. V kategorii levných telefonů s velkou kapacitou baterie se nyní pokouší prosadit další Číňan – Leagoo Lead 7.

V telefonu je ukryt čtyřjádrový procesor MediaTek MT6582 s jádry Cortex A7 taktovanými na 1,3 GHz. O grafický výkon by se měl postarat čip PowerVR SGX544MP. Operační paměť má v tomto případě kapacitu 1 GB, uživatelská paměť zase 8 GB a lze ji doplnit paměťovými kartami do velikosti až 32 GB. Lead 7 disponuje 5″ IPS displejem od JDI o stále ještě dostatečném HD (1280 x 720 px) rozlišení. Pro pořizování fotografií poslouží zadní 13MPx fotoaparát se snímačem Sony (nejspíš IMX214) se soustavou 5 čoček a světelností f/2.2. Přední kamerka nabídne nadstandardních 8 MPx. Ovšem hlavním tahákem bude pravděpodobně baterie o kapacitě 4500 mAh. To je sice o něco málo slabší hodnota, než v případě mobilních rekordmanů v této oblasti, na druhou stranu Lead 7 disponuje úspornými komponenty, díky čemuž má slušné papírové předpoklady zařadit se mezi největší vytrvalce na současném trhu s chytrými mobilními telefony. Výrobce sám přitom slibuje dobu hovoru až 23 hodin, 30 hodin přehrávání hudby nebo 16 hodin přehrávání videa.

Leagoo Lead 7 nabídne vedle příslibu solidní výdrže na jedno nabití rovněž příjemnou cenu. U mezinárodních obchodníků se dá tento kousek objednat za cenu kolem 130$, což i při současném nepříznivém kurzu znamená přibližně 3200 Kč.

LEAGOO Lead 7

Jak se vám Leagoo Lead 7 líbí?

Zdroj: PhoneArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)