Kontakty a Mapy Google nabídnou více informací o firmách

kontakty_mapy_firmy_ico

Webová aplikace Kontakty Google, která je již více než rok ve fázi testovacího náhledu (“preview”), za celou dobu nepřinesla žádné viditelné změny a naopak celá řada původních funkcí stále chybí. Skoro to až vypadalo, že vyhledávací gigant na jedno ze svých mnoha dítek zapomněl. První zásadnější novinkou je tak propojení s další službou Mapy Google, ze které budou Kontakty automaticky generovat doplňující informace o firmách.

Propojení probíhá na základě telefonního čísla, které musí být v Mapách ověřené. Pokud přidáte kontakt, jehož telefonní číslo odpovídá některé z firem, pak vám Kontakty poskytnou další informace, které byste jinak museli dohledávat v Mapách. Konkrétně se jedná o obchodní název, adresu a provozní hodiny, případně i profilový obrázek a odkaz na webové stránky. Chybět nebude ani přímý odkaz na polohu firmy v Mapách.

Pokud přidáte kontakt, jehož telefonní číslo odpovídá některé z firem, pak vám Kontakty poskytnou další informace Pokud přidáte kontakt, jehož telefonní číslo odpovídá některé z firem, pak vám Kontakty poskytnou další informace

To, které informace si budete chtít uložit, ale Google nechává na rozhodnutí uživatele. Údaje, které si ke kontaktu přidáte sami, jsou uchovávány v samostatných kategoriích, aby se nestalo, že budou přepsány automatickými daty z Map.

Kontakty Google – zatím jen pomalý rozjezd

Kromě nového designu je to vlastně jedna z prvních nových funkcí přidaných do Kontaktů Google. Předtím v květnu přibyla schopnost importu adresářů třetích stran. Ti, kteří stále používají starší verzi aplikace Kontakty, mohou aktivovat nové kliknutím “Vyzkoušet náhled nových Kontaktů” v nástrojové liště vlevo.

Pokud tuto funkci ve svých Kontaktech Google nemáte k dispozici, ničeho se neobávejte – je totiž uvolňována postupně, takže byste se jí měli dočkat v následujících několika dnech. My jsme ji již vyzkoušeli v české mutaci a můžeme konstatovat, že funguje, jak ostatně můžete vidět na obrázku výše.

Zdroje: androidauthority.com, 9to5google.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)