Kompaktní Android aneb telefony za rozumné peníze – které byste doporučili?

HUAWEI Ascend Y530 cover

Komerční článek

Jestli se počítáte spíše mezi mobilní nováčky, kteří nepotřebují kopu výkonu a displeje s Full HD nebo vyšším rozlišením, mohly by vás zaujmout kompaktní telefony s Androidem. Když říkáme kompaktní, nemyslíme tím jenom rozměrově (některé jsou docela velké), ale především cenově. Za většinu přístrojů z tohoto článku neutratíte horentní sumy, přesto nabídnou většinu moderních výdobytků komunikace. Připojení na internet, různé kecálky, správu e-mailů a další každodenní záležitosti s nimi zvládnete levou zadní. Od začátku měsíce běží naše každoroční anketa Android Roku. Jaké telefony jsme nominovali v kategorie kompaktní Android a jakým byste dali hlas vy?

HUAWEI Ascend Y530

Huawei Ascend Y530 byl poprvé představen na veletrhu CES 2014, kde překvapil vcelku bohatou výbavou i přesto, že se zařadí spíše do nižší třídy. Nový Ascend disponuje 4,5 palcovým WVGA IPS  displejem s rozlišením 480 x 854 pixelů. Uvnitř telefonu bude tepat dvoujádrový procesor Snapdragon 200 o taktu 1,2 GHz s grafickým čipem Adreno 203. Připraveno je i 512 MB paměti RAM. Zadní fotoaparát nabízí rozlišení 5 MPx a natáčení videí v HD.

Huawei-ascend-y530

Huawei-Ascend-Y530-official-photos

hlasovat tlacitko

Samsung Galaxy Core 2

Samsung Galaxy Core 2 je telefon, který ukrývá čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,2 GHz  a operační pamětí 768 MB. Vše je doplněno 5Mpx fotoaparátem , 4.5″ displejem a 2000mAh velkou baterii. Výhodou v podobné cenové kategorii může být přítomnost stále poměrně nového Androidu 4.4 KitKat. Díky tomu by i nepříliš nadupaný telefon, měl běžet plynule. Fotoaparát nabídne 5 MPx.

Samsung-Galaxy-Core-II

celular-samsung-galaxy-core-2-duos-branco

Podpořte svého favorita v anketě Android Roku a vyhrajte nový telefon.

Samsung Galaxy Grand 2

Velký telefon za nevelké peníze. Tak se dá charakterizovat Galaxy Grand 2. Model, který na trh dorazil již začátkem roku nabízí displej o velikosti 5,25 palce a rozlišení 1280 x 720 pixelů. Uvnitř telefonu se ukrývá čtyřjádrový procesor, který tepe na frekvenci 1,2 GHz, a paměť RAM s kapacitou 1,5 GB. Zadní plastový kryt má povrchovou úpravu imitující kůži.

Samsung Galaxy Grand 2 (2)

Samsung-Galaxy-Grand-2-Review-001

hlasovat tlacitko

V anketě Android Roku byly nominovány i následující modely:

Rozhodněte, který z nich získá titul Android Roku 2014! Hlasování po víkendu končí.

Co mohu vyhrát?

Ceny pro hlasující v anketě AndroidRoku.cz jsou:

  • 1x nejlepší tablet
  • 1x nejlepší smartphone z kategorie TOP Android smartphone
  • 1x nejlepší smartphone z kategorie Android smartphone
  • 1x nejlepší smartphone z kategorie Kompaktní Android
  • 2x tablet Nexus 7 II od společnosti Google

nexus-7-ii

Chybí zde váš favorit? Napište nám svůj tip do komentářů s argumenty, proč je právě on ten nejlepší.

hlasovat tlacitko

Komerční článek
O Autorovi - Komerční článek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (35)