Huawei Nova 3 odhalen s předstihem: Žhavá konkurence pro Honor 10

huawei nova 3

Huawei Nova 3 se oficiálně představí na akci 18. července, jenže celá akce už bude jen pro připomenutí parametrů a designu. Telefon se totiž včera večer kompletně odhalil, když se objevil na stránkách eshopu VMall, který patří přímo společnosti Huawei. Vidět můžeme, že tato série si polepší, a to jak výkonově, tak i po stránce fotoaparátů a technologií. Už nepůjde o klasickou střední třídu, spíše se zařadí po bok telefonů kolem částky 10 tisíc a výše. V podstatě se tak bude jednat o přímou konkurenci Honoru 10.

Huawei Nova 3 obdrží Kirin 970 a rovnou 4 fotoaparáty

Když jsme před několika lety mohli vidět první Huawei Nova, šlo o střední třídu. O dva roky později si ale polepší. Smartphone má Kirin 970, který doplní 6GB RAM a 128GB vnitřní paměti, moderní poměr stran displeje s výřezem a také duální fotoaparáty, a to na zadní, ale i přední straně. Baterie má kapacitu 3 750 mAh a podporuje rychlé Super Charge nabíjení od společnosti Huawei.

Nova 3 nemá moc originální design, je hodně podobný Huawei P20 Lite nebo výše zmíněnému Honoru 10. A to včetně zadní strany, která mění barvy. Zároveň je ale mírně větší. Displej má velikost 6,3 palce, poměr stran je 19:9 a má FullHD+ rozlišení. Rozměry telefonu jsou 157 x 73.7 x 7.3 mm, váží 166 gramů. Na zadní straně můžeme vidět čtečku otisků prstů a také duální fotoaparát, který je identický jako u Honor 10 – tedy 16 MPx RGB snímač a 24 MPx monochromatický fotoaparát. Na přední straně se také nachází duální fotoaparát, a to s 24 a 2 MPx.

Telefon běží na Androidu 8 Oreo a poslední verzi nadstavby EMUI 8.2. Ta přináší funkci GPU Turbo a také 3D Qmoji. Poprvé tak můžeme slyšet o této funkci od společnosti Huawei. Nejedná se o nic originálního, v podstatě jde o to samé jako Animoji od Apple či třeba AR Emoji u Samsungu.

K dispozici bude Huawei Nova 3 minimálně ve čtyřech barevných kombinacích. Do prodeje se dostává hned den po oficiálním představení, tedy alespoň na domovském trhu. Jak to bude v Česku, momentálně není známé. Zatím také neznáme cenu, vzhledem k výbavě se ale dá očekávat částka někde kolem 10 tisíc Kč.

Jak se vám líbí Huawei Nova 3?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)