Huawei Mate S představen: Telefon, který umí vážit

b87_huawei-mate-s-colors

Své novinky přijela do německého Berlína na veletrh IFA představit také společnost Huawei. Na dnešní tiskové konferenci tak došlo k očekávanému představení nového telefonu Huawei Mate S, který přichází ve třech variantách a klade si nemalý cíl. Chce totiž pokračovat v podobných stopách jako loňský úspěšný model v podobě Huawei Mate 7. Toho se chystá dosáhnout především solidní porcí výkonu, kvalitní kovovou konstrukcí nebo podporou technologie Force Touch.

Displej a konstrukční zpracování

Jak již bylo řečeno nový Huawei Mate S je vyhotoven z kvalitních kovových materiálů.  Díky tomu na nás jeho vzhled působí znovu velice dobře, podobně jako tomu bylo u předchůdce, v podobě Mate 7. Nyní se však dočkáme zakulacené zadní strany či více zaoblených hran. Na zadní straně potom najdeme vedle fotoaparátu také vylepšenou čtečku otisků prstů. Daleko zajímavější proměnou ovšem prošel displej. Ten přichází s úhlopříčkou 5,5“, Full HD rozlišením a podporou technologie Force Touch. Díky tomu tak dokáže rozeznávat sílu doteku a dle ní následně vykonat předem nastavenou akci. Tato novinka nám tak například umožní spouštění libovolných aplikací v závislosti na síle stisku. Daleko zajímavěji se ovšem jeví možnost využít telefon jako přenosnou váhu. Pokud totiž na zobrazovací panel položíme nějaký předmět technologie Force Touch nám umožní rozpoznat jeho hmotnost. Je ovšem škoda že integrace této technologie se dočká pouze nejdražší varianta telefonu.

unnamed

 

Výkon a prostředí

V případě Huawei Mate S, se nemusíme strachovat ani o dostatek výkonu. Ten totiž zajišťuje 64bitový osmijádrový procesor Kirin 935 s maximálním taktem 2,2 GHz. Procesor samotný je doplněn o 3 GB operační paměti a 64/32 GB interního úložiště. Velikost paměti pro ukládání dat se liší v závislosti na verzi telefonu. Interní úložiště bude navíc možné dále rozšiřovat pomocí paměťových karet Micro SD. O fotografie z našeho života se postará zadní 13 megapixelový fotoaparát pocházející z dílen společnosti Sony. Tomu sekunduje přední kamerka zvládající fotit v rozlišení až 8 megapixelů. Pro zajištění dostatečné výdrže byla zvolena baterie s kapacitou 2700 mAh. Systémové prostředí poté tvoří operační systém Android 5.1 doplněn o uživatelskou nadstavbu Emotion UI 3.1

Huawei Mate S_Flat

Specifikace telefonu Huawei Mate S

  • displej: 5,5″, AMOLED,Full HD rozlišení
  • procesor: Hisilicon Kirin 935, osm jáder, frekvence 2,2 GHz, 64-bit
  • paměť: 3 GB RAM, 32/64/128 GB vnitřní úložiště, podpora Micro SD
  • OS: Android 5.1 s nadstavbou Emotion UI 3.1
  • baterie: 2700 mAh
  • fotoaparát: zadní 13 MPx, přední 8 MPx
  • konektivita: 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.1, GPS, NFC, LTE
  • rozměry: 149,8 x 75,3 x 7,2 mm
  • hmotnost: 156 g

Kdy, kde a za kolik?

Začátek prodeje pro českou republiku je naplánován na listopad tohoto roku. Doporučená cena za verzi standard se vyšplhala na 17 590 Kč. Za verzi Premium nabízející 64 GB interního úložiště bude nutné zaplatit 699 eur (přibližně 18 900 Kč). Nejdražší varianta využívající zmíněnou technologii Force Touch vstoupí do prodeje o něco později a její cena prozatím nebyla oznámena. Dobrou zprávou je také fakt, že se dočkáme dvojice barevných provedení, konkrétně se jedná o šedou a stříbřitě zlatou barvu.

 

Huawei_Mate_S_Colors

Zdroj: TZ

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)