Hra Flappy Bird stažena z Google Play. Má už ovšem své klony

Flappy_Bird-578-80

Populární hra Flappy Bird se stala fenoménem posledních dní na Google Play a na popularitě přidal rovněž velmi nečekaný krok od autora Donga Nguyena z Vietnamu, který se rozhodl hru z Google Play stáhnout. V počátku se zdálo, že jde o velmi rafinovaný způsob, jak přinutit další tisíce uživatelů hru rychle stáhnout, ale Dong svůj slib nakonec vyplnil. Hra Flappy Bird již není k dispozici na Google Play. Smutné, že?

Flappy Bird cover

Ti, kteří si velmi jednoduchý způsob, jak se během několika okamžiků “vytočit”, oblíbili, nemusí vůbec smutnit. Dalo se čekat, že tohoto kroku využijí i další programátoři a pokusí se tuto mezeru zaplnit plnohodnotnými kopiemi. Na Google Play se tak objevily například hry Flappy Wings – not Flappy Bird či Flappy Bird Reborn, které téměř do puntíku připomínají původní Flappy Bird.

Je neuvěřitelné, kolik povyku způsobí jedna hra pro mobilní telefony, navíc postavená na tak jednoduchém principu. I my v redakci se ovšem musíme přiznat, že jsme několik hodin s neposlušným ptákem nalítali. Nejvyššího skóre dosáhl Jirka Pernica s číslem 165.

zdroj: Google Play

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)