Google a LG ukážou VR displej budoucnosti. Už dnes známe parametry

vr displej google lg

Google nezapomíná na virtuální realitu, má svou vlastní řadu Daydream, která konkuruje hlavně Samsung Gear VR. Očekává se ale, že brzy se pustí do boje i s Oculus a HTC, a to na poli virtuální brýlí, které nepotřebují PC ani telefon. Počítají ale také s budoucností, už za měsíc by měl Google společně s LG představit VR displej budoucnosti. Co všechno bude umět?

VR Displej LG a Googlu nabídne mnohem vyšší rozlišení

Momentálně nabízí virtuální brýle jako je HTC Vive Pro rozlišení 2 880 x 1 600 pixelů, respektive 2 160 x 1 200 pixelů u Oculus Rift. Nový OLED displej od Google a LG by měl nabízet mnohem vyšší rozlišení, a to zhruba někde kolem hranice 5 000 x 3 000 pixelů.

virtualni realita displej

Půjde o 4,3″ velké displeje, které by ve výsledku měly mít hustotu pixelů na palec 1443 ppi. Zároveň by měly podporovat 120Hz obnovovací frekvenci. Displej bude mít široké zorné pole a vysokou ostrost. Už by tak neměly být vidět jednotlivé pixely. Do samotných brýlí se ještě pravděpodobně tento rok nenasadí, nicméně druhá generace “velkých” VR brýlí už pomalu klepe na dveře a v roce 2019 už bychom podobný displej mohli vidět v akci.

Těšíte se na VR displeje s vysokým rozlišením?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)