Google: odpověď na Siri přijde ve 4. čtvrtletí

siri-droid

Apple se svou Siri způsobil velký rozruch a hodně se diskutovalo o tom, s čím se vytáhne Google. Na sklonku minulého roku se začaly objevovat první zprávy o projektu Majel, ale nic konkretního jsme nevěděli. Nyní jsme se dozvěděli, že služba se nebude jmenovat Majel, ale mnohem prostěji Google Assistant a momentálně na ní pracuje stejný tým, jako na celém OS Android. Dle zdroje se při vývoji snaží zaměřit především na tři věci:

  • Dát počítačům schopnost porozumět lidským vědomostem a znalostem
  • Vytvořit způsob, jakým budou počítačem zpracované informace předávány člověku (dalo by se říci polidštit počítač)
  • Vytvořit mobilního, hlasem ovládaného pomocníka, který bude spíše než na vyhledávání informací zaměřen na řešení konkrétních problémů a otázek a na jejich zodpovídání

siri-droid

Pokud by se opravdu podařilo dát dohromady pomocníka, který by zvládal výše napsané, pak by to nejspíše znamenalo malou revoluci v tom, jak dnes interagujeme s mobilem (tabletem, počítačem,…). No zatím se máme na co těšit, ale Asistenta se nedočkáme dříve než ve 4. čtvrtletí tohoto roku a troufám si tvrdit, že minimálně ze začátku určitě nebude podporovat češtinu. Na druhou stranu, pokud se někdy máme dočkat podobného pomocníka v naší mateřštině, tak bych si vsadil spíše na Google než na Apple.

Zdroje: techcrunch (via androidandme), obrázek: lifehacker

Jan Slovák
O Autorovi - Jan Slovák

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)