Google se omlouvá za nepořádek ve svých Mapách

mapy_neporadek_ico

Mapy Google se v poslední době staly centrem nechtěné pozornosti. Před několika týdny vychytralý uživatel zneužil editor k vytvoření lesa ve tvaru loga Androidu, močícího na nakousnuté jablko (viz aktualita V Google Mapách se nachází vtipné logo směřované Applu). Později tento incident vyústil v dočasné pozastavení mapového editoru Map Maker (viz Google po fiasku s močícím Androidem pozastavuje editor mapových podkladů), což mělo zabránit opakování podobného jednání. Tým kolem Map se za problém omluvil a celá věc pomalu ale jistě mizela v propadlišti dějin.

Nebyl to ale konec – před několika dny uživatelé zjistili, že když do vyhledávání v Mapách zadají “Nigger House” či “Nigger King” (“negrův dům” či “král negr”), odkáže je aplikace na Bílý dům – sídlo amerického prezidenta Baracka Obamy. Bylo zřejmé, že tímto rasistickým podtextem, směřujícím přímo na hlavu Spojených států, byla překročena hranice trpělivosti a tolerance.

Mapy Google a jejich hledání Mapy Google a jejich hledání

Společnost Google velice záhy situaci kolem Bílého domu vyřešila a následně vydala upřímnou omluvu za poslední incidenty, ve které slibuje, že chystá zásadní kroky, jejichž cílem je zajistit, aby se taková situace už nikdy neopakovala. Jen Fitzpatrick, viceprezidentka pro management produktů společnosti Google vysvětluje: “Tento týden jsme měli určité problémy s Mapami Google, které zobrazovaly výsledky pro některé útočné vyhledávací dotazy. Stejně, jako mnohých z vás, se i nás tento problém hluboce dotkl a nyní ho řešíme. Omlouváme se, že vyřešení zabralo nějaký čas a hodláme poskytnout více informací o tom, co děláme pro nápravu.

Jen Fitzpatrick, viceprezidentka pro management produktů společnosti Google Jen Fitzpatrick, viceprezidentka pro management produktů společnosti Google

Společnost Google tvrdě pracuje na tom, aby lidem poskytla informace, které hledají, včetně informací o fyzickém světě prostřednictvím Map Google. Naše systémy hodnocení jsou navrženy tak, aby vrátily výsledky, které odpovídají zadanému dotazu. V případě Map to znamená využívání informací o podnicích a dalších veřejných místech z celého webu. Tento týden se ukázal nedostatek v našem systému – hlasitě a jasně. Některé útočné vyhledávací termíny vyvolaly neočekávané výsledky v Mapách, zpravidla proto, že lidé používali tyto útočné obraty v on-line diskusích, týkajících se daného místa. Tím se objevily nevhodné výsledky, které uživatelé pravděpodobně nehledali.

Náš tým usilovně pracuje na vyřešení tohoto problému. V návaznosti na klíčové změny algoritmů, které jsme vyvinuli pro vyhledávání Google, jsme začali aktualizovat náš systém hodnocení, který budeme postupně zavádět na celém světě. I nadále pak budeme pokračovat v upřesňování našich systémů. Jednoduše řečeno – už byste neměli vidět tyto typy výsledků v Mapách Google, a my podnikáme kroky, abychom zajistili, že se tak skutečně nestane.

Opět se upřímně omlouváme za toto politování hodné nedopatření, v budoucnu to hodláme dělat lépe.”

Zdroj: Blog Google Maps, Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)