Menu

Google Mapy nově umožňují odeslání vyhledaného místa z PC do telefonu

Společnost Google přichází s dalším usnadněním pro uživatele, kteří využívají aplikaci Google Mapy. Ty nově nabídnou možnost odeslání místa, které vyhledáme na PC, přímo do mobilního telefonu. V něm již dostaneme možnost nechat se k dané lokaci navigovat z naší pozice pomocí GPS.

Google Mapy

Google Mapy

Tato funkce je již nyní dostupná všem, kteří používají nejnovější verzi aplikace Google Mapy (9.11.0). Stačí tedy pouze vyhledat nějaké místo přímo ve webovém prohlížeči a následně jej odeslat do svého mobilního přístroje se systémem Android. Na něm se následně objeví patřičná notifikace, s jejíž pomocí můžeme ihned spustit navigaci nebo trasu pozměnit.

EDIT: Pro správnou funkčnost je nutné otevřít mapy v klasickém webovém prohlížeči, který je přihlášen ke stejnému účtu Google jako telefon, pomocí odkazu https://www.google.com/maps (Při načtení odkazu https://www.google.cz/maps je prozatím nefunkční), vyhledat místo a kliknout na nabídku „Odeslat do zařízení”.

Zdroj: talkandroid.com

 

Komentáře

Torsten

Torsten

12.7.2015 22:18

Jo, tak tohle se mi líbí.Jen tak dál.

jakub

jakub

12.7.2015 22:25

ahoj

DSGGE

DSGGE

12.7.2015 23:31

Rozhodně víc se mi líbí fičura kdy jsem jednou o víkendu hledal od kolika mají otevřeno v Baumaxu, tak jsem si vygoogloval Baumax, a pak jsem se rozmyslel a jel jsem do Hornbachu, a pak co jsem vyšel z Hornbachu koukám na moje chytrý hodinky a tam je za jak dlouho se dostanu do našeho Baumaxu ve městě :) …. prostě to rovnou dá na výběr navigovat na místo které jste si googlovali

Xsoft

Xsoft

13.7.2015 0:24

“..a následně jej odeslat..” – oka, jak?
Klikam na PC, ale nic jako odeslat do mobilu tu nevidim. Mapy v mobilu mam 9.110. Nesla by do clanku hodit aspon malinkou pridanou hodnotu? Diky

Payah

Payah

13.7.2015 7:53

Také si říkám, že by to mohla redakce vyzkoušet a popsat postup… Také jsem to v Google Mapách nenašel :-(

Zax

zax 0

13.7.2015 9:04

Mělo by to jít odkazem z Google map “Send to device”, kterej ale na normálních google.cz/maps není vidět. Na to, aby byl odkaz viditelný je potřeba načíst mapy skutečně na https://www.google.com/maps

Jan

Jan

13.7.2015 9:10

Redakce a něco vyzkoušet? To nikdy, ta umí jen opisovat a překládat pomocí překladače zahraniční články…

Míla

Míla

13.7.2015 9:54

Já myslím, že je to klasická žlutá hvězda (oblíbené), tedy po kliknutí na místo lze v adrese místa zvolit “ULOŽIT” a to se promítne v telefonu, tak jak to bylo doposud v mobilu a nísledně se to promítlo v PC. Možná se pletu.

KubaCZ

Kuba Drhlík 0

13.7.2015 9:56

Zax
Díky moc za postřeh, máte naprostou pravdu. My jsme funkčnost testovali, bohužel ne přes odkaz “https://www.google.cz/maps”.

Pro správnou funkčnost této služby je opravdu nutné používat aplikaci Google Mapy ve verzi 9.11.0. Poté otevřít mapy v klasickém webovém prohlížeči, který je přihlášen ke stejnému účtu Google jako telefon, pomocí odkazu https://www.google.com/maps (Při načtení odkazu https://www.google.cz/maps je prozatím nefunkční), vyhledat místo a kliknout na nabídku “Odeslat do zařízení”.

knizmi

knizmi

13.7.2015 11:27

– Já teda na mapy chodím přes maps.google.com a vše tam vždy funguje hned jak o tom někdo (Androidpolice, viz dále) napíše. Jinak na https://www.google.cz/maps mi to jde také, takže to nezávisí na URL. Musíte mít akorát na mobilu mapy 9.11
– Nechápu tohle odkazování na zdroje, které to přebraly z jiného zdroje. V tomto případě jakýsi talkandroid.com, který to přebral z Androidpolice.com. Dělá to redakce proto, aby čtenářům nedošlo, že stačí ohledně novinek v aplikacích google a androidu sledovat jen ten Androidpolice.com, protože všichni ostatní jen přebíraj jejich články?

Pavel

Pavel

13.7.2015 13:25

Kuba DrhlíkAutorDNES V 09:56
…Pro správnou funkčnost této služby je opravdu nutné používat aplikaci Google Mapy ve verzi 9.11.0. Poté otevřít mapy v klasickém webovém prohlížeči, který je přihlášen ke stejnému účtu Google jako telefon, pomocí odkazu https://www.google.com/maps (Při načtení odkazu https://www.google.cz/maps je prozatím nefunkční), vyhledat místo a kliknout na nabídku „Odeslat do zařízení“.

Jak ovlivní webový prohlížeč map to v které verzi mám aplikaci v telefonu?
A co když v jednom budu mít tu správnou a ve druhém (pod stejným účtem) nesprávnou?
Anebo to musím mít vždy aplikaci v telefonu spuštěnou?
To je vychytávka. To už si to místo v tom telefonu rovnou najdu hned.

knizmi

knizmi

13.7.2015 14:46

pavel:
> Jak ovlivní webový prohlížeč map to v které verzi mám aplikaci v telefonu?
Google ví, jakou verzi aplikace používáš. Když nemáš 9.11, tak ti to prostě nenabídne.
> A co když v jednom budu mít tu správnou a ve druhém (pod stejným účtem) nesprávnou?
Při odesílání to dává vybrat, do kterého zařízení to chceš poslat. To se starší verzí se ti ve výběru neobjeví.
> Anebo to musím mít vždy aplikaci v telefonu spuštěnou?
Ne.
> To je vychytávka. To už si to místo v tom telefonu rovnou najdu hned.
Jo :-) Ale myslím, že to Google bude dál rozvíjet a časem půjde posílat celé trasy, které si na počítači přeci jen člověk připraví snadněji než na telefonu.

Pavel

Pavel

z aplikace
14.7.2015 20:39

@knizmi:
Děkuji!
Ptal jsem se, že ačkoli v telefonu mám mapy 9.11.0 na webu jdu do map zkrz google.com, ale nabídka nikde :(

RSS (komentáře k článku)