Google vydává Android 4.4.4 r2 (KTU84Q) pro telefony Nexus 5

444r2_ico

Google uvolnil další aktualizaci operačního systému Android pro telefony Nexus 5. Nejnovější verze nese číslo 4.4.4 r2 (respektive 4.4.4 Release 2) a označení KTU84Q (dosavadní verze je sestavení KTU84P). Včera odpoledne byla tato aktualizace formou OTA (“over the air” = “vzduchem”) dostupná u některých mobilních operátorů na Novém Zélandu, v Austrálii a Indii. Update údajně přináší několik změn, týkajících se uvedených regionů a konkrétních komponent, včetně přizpůsobení rádiového modulu do lokální sítě (lze předpokládat, že bude řešit problémy se sítěmi v těchto regionech). Je tedy pravděpodobné, že se nebude týkat všech majitelů Nexusů 5 po celém světě.

Google vydává Android 4.4.4 r2 (KTU84Q) pro telefony Nexus 5 Google vydává Android 4.4.4 r2 (KTU84Q) pro telefony Nexus 5

Jako jeden z prvních hlásil dostupnost Androidu 4.4.4_r2 pro Nexus 5 v Indii Manish Kumar prostřednictvím sociální sítě Google+ , který publikoval snímek obrazovky “O telefonu” s číslem sestavení KTU84Q. Uživatel v komentářích dodává, že soubor OTA aktualizace je velký 2,2 MB.

Jako jeden z prvních hlásil dostupnost Androidu 4.4.4_r2 pro Nexus 5 v Indii Manish Kumar Jako jeden z prvních hlásil dostupnost Androidu 4.4.4_r2 pro Nexus 5 v Indii Manish Kumar

Na oficiálním webu pro stažení “factory images” Google výslovně uvádí, že se tato verze týká výhradně zařízení v sítích operátorů 2Degrees (Nový Zéland), Telstra (Austrálie) a v Indii. Obraz Androidu 4.4.4 r2 již lze stáhnout ze stránky Factory Images for Nexus Devices, nicméně nedoporučuje se jeho instalace na zařízení v jiných zemích či u ostatních operátorů, protože v konečném důsledku by tato verze mohla způsobit problémy s prácí v mobilní síti.

tato verze se týká výhradně zařízení v sítích operátorů tato verze se týká výhradně zařízení v sítích operátorů

Připomeňme, že aktualizace na Android 4.4.4 pro zařízení Nexus byla vydána minulý měsíc a snaží se opravit bezpečnostní chyby v OpenSSL (viz aktualita Další update pro Nexusy: Google vydává Android 4.4.4).

Zdroje: 4PDA, Phandroid, Chezasite, Android Police, Mobiles365, PocketNow, Google Developers, Droid Life, Android.SC, NDTV Gadgets.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

honor-6-displej

Honor 6 dostává aktualizaci na EMUI 3.0

Zprávičky Jan Dolejš Jan Dolejš
1 min. uložit na později

Komentáře (7)