Telefon Gionee Elife S5.5: “žiletka” tenká jen rekordních 5,5 milimetrů

gionee_elife_s55_ico

Výrobce mobilů Gionee se snaží vystoupit z dlouhé řady čínských značek, mezi které patří například Huawei či Oppo, novým chytrým telefonem Elife S5.5. Číslo v názvu modelu přitom neznamená velikost obrazovky, nýbrž označuje tloušťku zařízení, která je údajně neuvěřitelných 5,5 milimetrů. Pokud se tento údaj zakládá na pravdě a je skutečně přesný, znamenalo by to, že tu máme nový nejtenčí mobil na světě – prvenství dosud drželo Vivo X3 s tloušťkou 5,75 milimetrů (pro zajímavost iPhone 5S je “tlustý” 7,6 mm a Huawei Ascend P6 6,2 mm).

Gionee Elife S5.5 Gionee Elife S5.5

Patrně první věc, která napadne každého, kdo se alespoň trochu zajímá o současné mobilní telefony, je otázka, nakolik se ultra-tenké tělo podepsalo na nutné minimalizaci akumulátoru. Vězte, výrobci se podařilo do útrob vměstnat akumulátor s poměrně solidní kapacitou 2 300 mAh, který by dle jeho slov měl vydržet celodenní používání.

Technické parametry také nevypadají špatně:

  • Obrazovka: 5″, rozlišení není známo
  • Procesor: čtyřjádrový, taktovaný na 1,7 GHz
  • Operační paměť: 2 GB
  • Fotoaparát: 13 Mpx
  • Přední kamera: 5 Mpx
  • Operační systém: Gionee Amigo (založený na Androidu neuvedené verze)

Model s podporou 3G sítí je v Číně již možné předobjednat za cenu, odpovídající 370 amerických dolarů (cca 7 350 Kč bez daně a cla), v červnu by pak měla přijít ještě verze pro LTE sítě. Podle výrobce bude telefon dostupný také v dalších čtyřiceti zemích, nicméně v tuto chvíli není známo, o které trhy se jedná. Server Engadget vtipně glosuje, že s tímto zařízením budou moci zákazníci nejen telefonovat, ale třeba také krájet rajčata.

O zařízeních značky Gionee neslyší pravidelní čtenáři našeho portálu poprvé – v listopadu jsme informovali o aktuální vlajkové lodi Elife E7, v prosinci o modelu Elife M7 Mini a v lednu o telefonu GN9000.

Zdroje: Engadget, AndroidSPIN, Phone Arena.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)