Facebook chystá novou aplikaci Threads, má být konkurencí pro Snapchat

aplikace threads facebook

Facebook začal vyvíjet novou speciální aplikaci nazvanou Threads, která je určena ke komunikaci a sdílení důvěrných informací mezi nejbližšími přáteli. Aplikace Threads by měla být doprovodným nástrojem pro Instagram. Cílem jejího vývoje je pak vytvoření další konkurenční aplikace pro stále populární Snapchat, s nímž Facebook i Instagram již nějakou dobu soupeří.

Aplikace Threads: Snapchat v podání Facebooku

Mark Zuckerberg se již několikrát nechal slyšet, že budoucnost sociálních sítí vidí právě v komunikačních aplikacích. Tomu odpovídá i nově utvářená Facebook, nebo spíš Instagram aplikace Threads, jejímž primárním účelem je zasílání zpráv, sdílení fotografií a videí v okruhu nejbližší přátel. Kromě těchto typických funkcí pak nabídne také sdílení polohy a stavu baterie zařízení. Jakmile toto sdílení zapnete, probíhá nadále automaticky v podstatě reálném čase. V případě polohy se neukazují reálná data, jako je skutečná pozice, ale informace o tom, zda je uživatel v pohybu.

instagram facebook threads

Statusy pak mohou být přidávány také manuálně stejně jako jsme zvyklí na Instagramu, nebo Facebooku. Všechny informace by měly být sdíleny pouze se seznamem nejbližších přátel, který již nějakou dobu funguje v rámci Instagramu. Threads umožňují také zobrazení stories, které kdokoliv ze seznamu přátel přidá na Instagram. Jedná se tak v podstatě o alternativu ke Snapchatu, která v sobě kombinuje lepší prostředí pro zasílání zpráv a sdílení populárních stories na Instagramu.

Instagram
Instagram

Aplikace Threads je aktuálně interně testována jako součást sociální sítě Facebook. Prozatím není jasné, kdy a jestli vůbec se reálně spustí mezi uživatele. Může se také stát, že Facebook projekt utne ještě před jeho generálním nasazením, jako se to již několikrát stalo v jiných případech.

Myslíte, že má Facebook Threads potenciál?

Zdroj: The Verge

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)