Disney stahuje z Google Play Star Wars Assault Team a Tiny Death Star

disny rusi sw hry titul

Disney se rozhodlo bez jakýchkoli náznaků stáhnout z Google Play hned dva herní tituly na motivy Star Wars. Assault Team je tahová hra s kartami reprezentujícími jednotlivé hrdiny ze světa Star Wars. Tiny Death Star je zase hrou na způsob Tiny Tower, věž však byla v tomto případě nahrazena Hvězdou Smrti.

Star Wars Assault team

Oba tyto tituly si na Google Play vedly dobře jak do počtu stažení, tak co se hodnocení od uživatelů týče. Jejich nenadálé stažení je tedy poměrně překvapivé a to nejen pro hráče ale především pro Nimblebit, jenž vyvíjel Star Wars: Tiny Death Star spolu s LucasArts. Z prohlášení Nimblebit vyplývá, že do teď netuší, z jakého důvodu byla hra stažena a po propouštění, které se u Disneyho nedávno událo již se studiem nejsou nijak v kontaktu. Star Wars: Assault Team již z Google Play naprosto zmizelo, Tiny Death Star tam sice ještě můžeme nalézt, nicméně hra není kompatibilní s žádným zařízením a tím pádem ji není možné nainstalovat.

Star Wars TDS

Podle nepotvrzeného zdroje se Disney rozhodl ukončit podporu těchto dvou her ve prospěch Star Wars: Commander – Free to Play mobilní strategie. To by dávalo určitý smysl, jelikož SW: Commnader je spíše hrou typu “pay to win” tedy v ní vyhrává hráč, který do ní investuje nejvíce reálných peněz a tím pádem budou příjmy z takovéto hry vyšší než například v případě Tiny Death Star, kde byly sice mikrotransakce přítomny taky, nicméně hra do nich hráče nijak zvlášť netlačila.

nexus2cee_128

 

Zdroje: AndroidPolice.com, Phandroid.com./em>

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)