Holografické šachy ze Star Wars si zahrajete i v rozšířené realitě na mobilu

Dejarik_Chewbacca_C-3PO

Patříte mezi fanoušky Star Wars? Pak si jistě vzpomínáte na scénu, ve které hrají droidi R2D2 a C-3PO proti Chewbaccovi jakousi sci-fi holografickou variaci šachů s příšerami namísto běžných figurek nazvanou Dejarik. Jestli jste někdy prahli zahrát si tuto holografickou hru, máte štěstí, dostane se totiž na PC i mobilní telefony, a to v podobě pro virtuální realitu nebo rozšířenou realitu.

HoloGridScreens Star Wars

Za vývojem hry pak nestojí nikdo jiný, než původní tvůrce holografických monster – Phil Tippett. Hra nazvaná HoloGrid: Monster Battle by měla být ve své podstatě podobná hrám jako Hearthstone nebo Magic: The Gathering, a založena tak bude na sbírání karet s různými monstry. Vytažením dané karty pak vyvoláte dané monstrum, které tak použijete v boji proti soupeři. Bohužel žádné další detaily o této připravované hře nejsou známy.

HoloGrid: Monster Battle Announcement Trailer

HoloGrid: Monster Battle Announcement Trailer

Podporovány by měly být také platformy Oculus Rift, Microsoft HoloLens, Magic Leap, CastAR a další. S mobilním telefonem by pak hra mohla fungovat například ve spojení s jeho fotoaparátem. Na více informací můžete časem narazit na oficiálním webu hry.

Jak se na hru inspirovanou holografickými šachy ze Star Wars těšíte?

Zdroj: AndroidAuthority.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)