Menu

Android hry – tipy na nejlepší hry pro 2 a více hráčů

android hry pro více hráčů hlavní

V novém díle našeho nepravidelného herního seriálu se podíváme na zoubek nejlepším Android hrám, které lze hrát s ostatními hráči. Tento výběr zahrnuje především multiplayerové tituly hratelné v rámci stejné Wi-Fi sítě či přes Bluetooth. Snažili jsme se vybrat pouze to nejlepší, což vzhledem k celkovému počtu těchto her není zrovna jednoduchá záležitost. Zajímá vás, jaké Android hry pro 2 a více hráčů jsme vybrali? Pak pokračujte ve čtení.

Spaceteam

Je bezesporu jedna z nejzábavnějších multiplayer her pro Android. Spaceteam lze hrát ve 2-4 hráčích přes Wi-Fi či Bluetooth. Po připojení všech hráčů do hry se ocitáte ve vesmírné lodi, se kterou se budete snažit uletět před stupňujícím se žárem. Jediným způsobem, jak doletět co nejdále, je kooperovat s vašimi přáteli. Na displeji se vám zobrazují nejrůznější příkazy, které musíte v co nejkratším čase oznámit vašim přátelům. Tak třeba na vás “vyskočí” hláška, že musíte zapnout protonové dělo. Problém je v tom, že na vašem displeji se aktivátor protonového děla nenachází (ale může). Proto musíte tento příkaz zadat vašim přátelům. Čím větší prodlevu v realizování příkazů vytváříte, tím více vás ohnivá vlna dohání. Se Speaceteamem si užijete spoustu zábavy. Pokud  byste chtěli vidět, jak vypadá hraní Speacteamu v praxi, neváhejte se podívat na video jedné ze starších Pařeb na víkend.

Spaceteam
Spaceteam
Developer: Henry Smith
Price: Free+

DUAL!

Hru DUAL lze hrát s vašimi přáteli buďto přes Bluetooth nebo v rámci stejné Wi-Fi sítě. Každý hráč ovládá malou raketku a snaží se sestřelit protivníka. Hráči musí  sedět/stát naproti sobě (není to sice podmínkou, ovšem pouze tak hra dává smysl), čímž se hrací pole bezdrátově spojí. Hra nabízí 2 herní módy, a to klasický duel a pak také obranný mód, v němž spolupracujete s vaším parťákem a likvidujete přilétávající protivníky. Video ukázku hry DUAL najdete zde.

DUAL!
DUAL!
Developer: Seabaa
Price: Free+

Worms 2 Armageddon

Worms 2: Armageddon patří mezi jednu z nejoblíbenějších multiplayerových her vůbec. Kromě singleplayerové kampaně čítající 30 zábavných misí si můžete zahrát i proti svým přátelům (2-4 hráči). Každý hráč ovládá tým svých barevně sladěných červíků a prostřednictvím nejrůznějších zbraní a techniky se snaží zlikvidovat červíky ostatních týmů. K dispozici máte nejrůznější výbavu, jako například “ovčí” bomby, Holy Hand granát, dynamit a další. Video ukázku hry Worms 2 Armageddon najdete zde.

Worms 2: Armageddon
Worms 2: Armageddon
Price: CZK 109.99

Badland

Jedná se o naprosto skvělou atmosférickou adventuru využívající fyziku. Budete hrát za létající příšerku, kterou ovládáte pouhým ťukáním na displej. V každém levelu se musíte dostat do konečného tunelu a to v co nejhojnějším počtu. Po cestě k cíli budete sbírat power-upy s různými účinky. Některé vás zvětší/zmenší, jiné zase naklonují. Najdou se zde i různé logicko-fyzikální hádanky. Autoři hry nezapomněli ani na multiplayer. Ten si můžete zahrát na jednom telefonu v maximálním počtu 4 hráčů. Hra má výborné audiovizuální zpracování, což přispívá ke skvělé atmosféře. Video ukázku hry Badland najdete zde.

BADLAND
BADLAND
Developer: Frogmind
Price: Free+

Gentlemen!

Gentlemen! je akční bojová hra pro dva hráče. Ve hře Gentlemen! proti sobě stojí 2 postavičky, které jsou vrženy do arény, kde bojují na život a na smrt. Každá postava se ovládá šipkami pro pohyb, tlačítkem pro útok a změnu gravitace. Útočit můžete noži, bombami, naváděnými holuby, elektřinou, dynamitem a několika dalšími zbraněmi. Video ukázku hry Gentlemen! najdete zde.

Gentlemen! (multiplayer!)
Gentlemen! (multiplayer!)
Developer: Blazing Griffin
Price: CZK 69.09

Mini Motor Racing

Mini Motor Racing patří k nejlepším závodním hrám z ptačí perspektivy. Tuto hru jsme vám představovali nejen v Pařbě na víkend, ale také v samostatné recenzi. I Mini Motor Racing lze hrát s několika hráči současně, a to přes stejnou Wi-Fi síť. Druhý díl Mini Motor Racing s přídomkem WRT jsme vám představili v jednom z nedávných dílů Pařby. Pokud by vás zajímala herní ukázka původního dílu, najdete ji zde.

Mini Motor Racing
Mini Motor Racing
Developer: The Binary Mill
Price: CZK 94.99+

Bomb Squad

Bomb Squad, jak už název napovídá, je skutečně bomba! Jedná se o akční bojovou hru s multiplayerem (lokálním i online). Ve hře budete ovládat panáčka, který dokáže boxovat, skákat, zvedat předměty a házet bomby. To vše vám musí stačit k tomu, abyste zlikvidovali vaše protivníky. Hra obsahuje několik herních módů, jako například Free-for-All, kooperaci nebo týmový souboj o vlajku. Na první pohled vás u hry zaujme její engine. Nepřátelé po zasažení bombou odlétávají pryč, vypadávají z mapy apod. Ve hře se setkáte s několika typy výbušnin. Kupříkladu se jedná o bomby, které se na protivníka přilepí nebo jej zmrazí. Video ukázku hry Bomb Squad najdete zde.

BombSquad
BombSquad
Developer: Eric Froemling
Price: Free+

Multiponk

Multiponk je starší, ale zatraceně zábavná gameska. Ve hře budete ovládat odrážecí plochu a snažit se nepropustit míček. Multiponk je možné hrát až ve 4 lidech a to v několika různých módech. Každý nabízí odlišné bonusy a překvapení. Nedílnou součástí hry jsou různé překážky v podobě kouře, otáčecích železných tyčí apod. Správné zachycení míčku může rovněž komplikovat gravitace, roztříštění míčku na několik dalších, ale i jiné hrozby. Video ukázku hry Multiponk najdete zde.

Multiponk
Multiponk
Developer: Fingerlab
Price: CZK 38.35

2 Players Reactor

2 Players Reactor je hra rozmanitých úkolů, vyžadujících vaši přesnost, rychlost, inteligenci a logické uvažování. Z názvu si lze snadno odvodit, že proti sobě budou stát 2 hráči. Úkolem je získat co nejvíc bodů z jednotlivých disciplín, v nichž budete muset zmiňované vlastnosti aplikovat. Video ukázku hry 2 Players Reactor najdete zde.

Virtua Tennis Challenge

Virtua Tennis Challenge je sice starší, ovšem pravděpodobně stále nejlepší tenisová hra pro operační systém Android. Hru ztvárnila společnost SEGA, která má na svém účtu poměrně bohatou sbírku Android her. Virtua Tennis Challenge nabídne vynikající grafické zpracování, parádní animace hráčů a samozřejmě také multiplayer, který lze hrát přes Bluetooth. Zajímavá vás podrobná herní recenze? Pak navštivte tento odkaz.

Virtua Tennis™ Challenge
Virtua Tennis™ Challenge
Developer: SEGA
Price: 149,99 Kč

Odkazy na starší díly herních výběrů

Jste s výběrem spokojeni? Znáte nějaké super multiplayerové Android hry, na které jsme v našem výběru zapomněli?

Své tipy neváhejte zasílat v komentářích.

 

Komentáře

Michael117

Michael117

z aplikace
30.5.2015 8:24

wow neco takoveho jsem hledal. Vždy jste měli jen Hry single ,ale toto je super díky Jirko Pernica za super článek.

Peernikk

Jirka Pernica 0

30.5.2015 9:01

Michael117: také děkuji, jsem rád že se vám výběr líbí :)

oldazcihelny

oldazcihelny

z aplikace
30.5.2015 9:31

je to skvělý ,mohly by jste udělat další výběr na to téma

Haďas

Haďas

30.5.2015 9:43

A co takovy Naval Clash? Jedna se o lode, kde si je muzete zahrat pres BT s kamaradem nebo pres wifi s nekym cizim ;-) super hra :-)

UnMomento

UnMomento

30.5.2015 10:16

Díky za super článek, takový tu chyběl. Badland jednoznačně vede, také díky tomu, že stačí pouze jeden telefon. Bomb Squad má také zajímavou možnost použít jeden telefon jako obrazovku a další jako ovladače podobné těm ke konzolím.

Ještě doporučuji Bang, zdarma, minimalistická reakční hra pro jednoho nebo dva hráče, na jednom telefonu, souboj dvou kovbojů. Lze použít třeba místo střižby nebo hodu korunou :)

mates123

mates123

30.5.2015 10:41

Najlepšie hry ste tam aj tak nedali !!!

1. Worms 3: Armageddon
2. FUN RUN
3. FUN RUN 2
4. BULANCI !!!!!!!!!
5. Virtual Tennis
6. Glow Hockey 2
7. respawnables
= najlepšie hry pre 2 a viac hráčov ;-)

Artok

Artok

z aplikace
30.5.2015 11:03

Super výběr, za mě tam chybí hra “Slingshot Racing” – jak single tak multi(na jednom displeji až čtyři hráči), stojí dvacku

Orbit09

30.5.2015 13:28

My se teď s kolegy hodně bavíme u hry Bloons TD Battles. A jinak starší, ale stále povedená multiplayer hra (ani se nemusí nic stahovat, hraje se v Chromu) je RACER

František Očenáš

z aplikace
30.5.2015 14:31

bulanci jsou na Android? kde? to chci!!!

raven

raven

30.5.2015 15:27

Zabudli ste na Battle for Wesnoth :P

raven

raven

30.5.2015 15:30

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.alessandropira.wesnoth112
je to zadarmo a aj v češtine, alebo slovenčine, lokálny, aj online multiplayer. A v singleplayeri veľa a dlhých príbehových kampaní :)

Jindra

Jindra

1.6.2015 11:43

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.exozet.game.carcassonne&hl=cs
carcassonne – s přítelkyní hrajeme hodně často na jednom tabletu

kosta

kosta

2.6.2015 15:24

jak píše Artok, ve výběru rozhodně chybí Slingshot racing – mezi hrami s multiplayerem na jediném zařízení nemá šanci, dá se to pohodlně hrát ve 4 na jediném tabletu… strávili jsme u toho na dovolených zdaleka nejvíce času, na druhém místě s odstupem pak Space Team.- tam ale musí mít každý své zařízení

Kubanek

Kubanek

31.8.2015 16:20

Nejlepsi hra, kterou hrajeme casto v autobuse, nebo na ceste je stejne Hadej Kdo !
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.who.sem.guesswho

RSS (komentáře k článku)