Google Mapy nyní nabízí cestování hyperprostorem. Jak to provést?

google mapy cestování hyperprostorem star wars

Google Mapy jsou jednou z nejlepších služeb pro navigaci či průzkum po naší planetě. Ovšem na webové verzi můžete již několik let zkoumat povrch dalších planet. Google své Mapy nyní potichu aktualizoval a když přepnete mezi jednotlivými planetami, uvidíte animaci cestování hyperprostorem, který vás následně “vyplivne” nad požadovanou planetou.

Hyperprostorová animace je elegantní a lze ji spatřit pokud přepnete ze Země na jiné planety (například na Mars). Není zcela jasné, kdy byla tato animace přidána, ovšem zdá se, že se jedná o upoutávku na Star Wars, jelikož je animace téměř totožná s tou z nejnovějších filmů. Cestování mezi planetami není však v mapách od Googlu novinkou. Americký gigant přidal tuto možnost již v roce 2017.

Chcete-li se ocitnout v hyperprostoru, zamiřte na Google Mapy a oddalte se kolečkem myši nejdále, jak můžete. Následně klepněte v postranním panelu na “Zeměkoule” a poté přepněte na satelitní pohled. Nyní pokud se opět oddálíte kolečkem myši, objeví se vám lišta se seznamem planet a měsíců. Pokud na některou z nich klepnete, zobrazí se vám animace hyperprostoru.

Zkusili jste cestování hyperprostorem na webu Google Mapy?

Zdroj: 9to5google.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)