Co vás zajímá v recenzích telefonů? (Hlasovačka)

Co-vás-zajímá-v-recenzích-t

Recenze telefonů jsou takřka od počátků nedílným obsahem portálu SvětAndroida.cz. Za osm let jsme vám jich přinesli přesně 258. Je to málo, nebo hodně? Posouzení necháme na vás. Budeme ale rádi, když nám povíte, co vás zajímá v recenzích telefonů úplně nejvíc.

Recenze telefonů na SvětAndroida.cz

Celkový počet recenzí na našem portálu jsme zmínili v prvním odstavci. Víte, který smartphone jsme recenzovali jako první? 6. srpna 2009 to byl HTC magic. Když se na osm let starý článek podíváte, určitě najdete řadu rozdílů proti tomu, jak recenzujeme zařízení dnes (porovnat můžete například s poslední recenzí Nokie 6 od Honzy Dolejše). Asi nejviditelnějším rozdílem, který je vidět na první pohled, je rozsah článků. Zatímco na HTC Magic nám stačilo několik stručných kapitol, v současných recenzí jdeme podstatně více do hloubky. Podrobněji popisujeme jednotlivé komponenty, zaměřujeme se na více faktorů, hodnotíme hardware, který dříve v telefonech vůbec nebyl (například čtečka otisků prstů). Nemohou chybět ukázkové fotografie a videa, abyste si vy – naši čtenáři – mohli sami udělat obrázek o tom, jak daný mobil fotí a natáčí.

Co vás zajímá v recenzích telefonů? Co vás zajímá v recenzích telefonů?

Časová náročnost z pohledu recenzenta narostla doslova několikanásobně. Například recenzi Nexusu 5 jsme v roce 2013 díky týmové práci zvládli sepsat během 24 hodin. Přesto měla šestnáct kapitol a obsahovala patrně vše potřebné, co v té době zájemci o tento nesporně povedený kousek potřebovali vědět. Objem testovaných faktorů v podstatě neustále roste, neboť chytré telefony dostávají téměř každým rokem nové funkce, které je potřeba vyzkoušet. V současnosti tak trvá recenze jednoho telefonu v průměru mezi jedním a dvěma týdny. Proti minulosti jsme ale například ustoupili od syntetických benchmarků, ve kterých někteří výrobci kvůli lepším výsledkům podváděli, či, chcete-li, dočasně navyšovali výkon zařízení.

Recenzi Nexusu 5 jsme zvládli za 24 hodin

Při výběru témat, kterým se budeme v recenzích věnovat, často reagujeme na zpětnou vazbu od čtenářů. Snažíme se odpovídat na otázky, které padnou v diskuzích pod články, a pokud o nějaké téma vyjadřujete zájem častěji, zařazujeme ho do recenzí. Po osmi letech v oboru si troufáme tvrdit, že naše recenze pokrývají většinu potřeb a požadavků čtenářské obce SvětAndroida.cz. A právě proto, abychom zjistili vaše priority, věnujeme tomuto tématu aktuální kolo Víkendové hlasovačky a diskuze.

Co vás zajímá v recenzích telefonů?

Pokuste se z následujících témat vybrat maximálně pět bodů, které v recenzích považujete za opravdu důležité. Je jasné, že k celkovému posouzení chytrého telefonu nestačí hodnocení omezeného množství parametrů – i zde platí, že všechno souvisí se vším. Jinak dobrý dojem z rychlého a pěkně vyrobeného mobilu může zkazit třeba nekvalitní displej. V rámci ankety se však zaměřte na maximálně pět bodů, které jsou pro vás úplně nejpodstatnější.

V komentářích pod článkem můžete zmínit další faktory, které jsou pro vás v recenzích podstatné, včetně těch, kterým jsme dosud věnovali malou či vůbec žádnou pozornost. Zkuste se zamyslet nad tím, co vám v našich recenzích chybí, a co můžeme jako redakce udělat pro to, abyste je četli právě na SvětAndroida.cz.

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se v rámci cyklu Víkendová hlasovačka a diskuze ptali, jaké zařízení používáte nejvíce – zda telefon, tablet, notebook či počítač. Je vidět, že telefony zaujaly v naší čtenářské obci nejsilnější pozici – pro tuto možnost hlasovalo hned 42 % respondentů.

Hlasovačka z minulého týdne Hlasovačka z minulého týdne

Fakt, že počítače ještě nepatří do starého železa, potvrzuje 30 % z vás, kteří hlasovali pro tuto možnost. Zpravidla ji volili ti, kteří využívají výhod s počítačem spojených, jako je velký monitor, plnohodnotná hardwarová klávesnice nebo myš. Přenosné počítače neboli notebooky pak preferuje 20 % z hlasujících. Není překvapením, že poslední místo obsadily tablety, na kterých nejvíce času tráví jen 6 % respondentů.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)