Co se událo na MWC 2012: den -1.

mwcd-1

Ačkoli Mobile World Congress oficiálně startuje až dnes, naši kolegové na místě Petr Mišák a Tomáš Očadlý již viděli pěknou řádku novinek. Vypadá to, že všichni výrobci chytrých telefonů jsou v Barceloně, a mají připraveny ty nejžhavější kousky. Shrňme si, co vše již bylo k vidění.

Samsung zahájil show

Samsung vykopl jako první, když zveřejnil fotografie nového telefonu a tabletu. Nesporně pozoruhodným počinem je telefon Galaxy Beam, disponující HD projektorem. Galaxy Beam je osazen dvoujádrovým procesorem běžícím na 1 GHz, baterií s kapacitou 2 000 mAh a 4palcovým displejem s rozlišením WVGA. Vestavěný projektor nabízí světelný tok 15 lumenů a je ideální pro prezentaci fotografií a videa.

Tablet Galaxy Tab 2 (10.1) je proti tomu spíše evolučním oživením loňského Galaxy Tabu 10.1, od kterého se liší upraveným rámem a nejnovější verzí Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich.

Oficiální představení obou zařízení je plánováno na zítřek po deváté hodině dopolední.

Nejrychlejší telefon na světě

Společnost Huawei se zjevně cítí “silná v kramflecích” a na tiskové konferenci hrdě představila čtyřjádrový model Ascend D jako “nejrychlejší telefon na světě.” Kritiky, poukazující na spotřebu takto výkonného telefonu, pak uchlácholila variantou XL, jejíž akumulátor disponuje kapacitou 2 500 mAh. Představen byl také desetipalcový tablet MediaPad 10 FHD se čtyřjádrovým procesorem Huawei K3V2 a Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich.

Zařízení LG budou velká a stylová

LG přivezlo na MWC doslova kavalerii nových smartphonů s Androidem, jmenovitě Optimus VU, Optimus 4X HD, Optimus 3D Max a trojici stylových “L” telefonů L3, L5 a L7. V té nejvyšší kategorii se můžeme těšit na 3D obrazovky a čtyřjádrové procesory.

Sony na scéně

Jako další se na scéně objevila společnost Sony, která na tiskové konferenci představila nové a vylepšené modely řady Xperia. Dozvěděli jsme se, že Xperia S se začne prodávat nyní, následovat budou Xperie U a P. K vidění bude také Xperia Ion, jež byla poprvé představena na veletrhu CES v Las Vegas

HTC ukázalo řadu One

Jednou z největších událostí včerejšího dne byla prezentace Petera Chou z HTC, který představil novou řadu Android telefonů označovanou jako One. Slyšeli jsme o One X, super-tenkém One S a do střední třídy spadajícím One V. Všechna zařízení jsou vybavena vylepšeným zvukem Beats Audio, nadstavbou Sense 4.0 a novou technologií ImageSense, která slibuje lepší kvalitu fotografií. One X bude prodáván ve dvou variantách: s procesorem Qualcomm S4 pro amerického operátora AT & T a Tegrou 3 pro sítě HSPA+.

Zdroj: Android Central

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)