Budoucnost tabletů na videu: Displej MagicScroll se roluje jako papír

magicscroll ohebny tablet

Vědci z univerzity v Ontariu stojí za prototypem ohebného tabletu s názvem MagicScroll. Ohebnost displeje je opravdu velká, tablet spíše připomíná pergamenový svitek, který se v dávné minulosti používal jako forma komunikace. Zajímavé na tomto zařízení je to, že může fungovat i ve srolovaném stavu.

MagicScroll se ukázal na dalším videu. Tentokrát ukazuje rolování v plné parádě

Vzhledem k tomu, že se jedná o prototyp, nemusí se vůbec tento druh tabletu dostat do prodeje. I jak jsme mohli vidět z patentů společností Samsung nebo Huawei, tak první sériově prodávaná zařízení s ohebným displejem, budou vypadat trochu jinak, než můžeme vidět zde u MagicScroll. Na takhle velkou ohebnost se můžeme těšit až ve vzdálenější budoucnosti. Že jde o prototyp jde vidět i z videa níže. Samotné ovládání nevypadá příliš intuitivně a pohodlně.

An iPad That Fits Your Pocket: Introducing a Roll-up Tablet With Flexible Screen Real Estate

An iPad That Fits Your Pocket: Introducing a Roll-up Tablet With Flexible Screen Real Estate

Na druhou stranu je dobré vidět, že taková technologie je možná už dnes. Pokud se displej rozloží, tak má velikost 7,5 palců, rozlišení je 2160 x 1920 pixelů. Používá se OLED panel s podporou více dotyků. Válcové tělo je prozatím vytvořeno pomocí 3D tiskárny. V samotném těle jsou dvě základní desky, tři baterie. Dvě jsou určené pro fungování systému, třetí pohání scrollovaní, které je po stranách. Tablet běží na Androidu 5.1 Lollipop.

Těšíte se na budoucnost a podobná srolovatelná zařízení?

Zdroj: androidauthority.com

Zdroj fotografie: Human Media Lab

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)