Menu

Budoucnost bezrámečkových telefonů: Samsung i Huawei sdílí stejnou vizi

Společnosti si každý den registrují nové patenty. Moc často se ale nestává, že by s rozestupem jednoho dne vyšly dva patenty, které jsou hodně podobné. Přesně to se stalo u společností Samsung a Huawei, které navíc patří na mobilním trhu mezi největší konkurenty. Díky tomu už možná dnes vidíme budoucnost bezrámečkových telefonů.

Nové patenty ukazují možnou budoucnost bezrámečkových telefonů

Dva dny zpátky se zveřejnil patent společnosti Huawei, který ukazuje modulární design, díky kterému by displeje telefonů mohly mít minimální rámečky a stále si zachovávat odolnost proti prachu a vodě. Kovové rámy obklopují panel displeje, který se k hlavní části přilepí lepidlem. Výsledkem jsou mimořádně tenké rámečky kolem displeje, který je v podstatě zapuštěn do těla. Společnost tvrdí, že s tímto designem můžou být telefony stále voděodolné, a navíc díky pevné konstrukci mají i něco vydržet.

Sám o sobě by tento patent nebyl až tak zajímavý. Vše se ale změnilo dnes, kdy byl uveřejněn patent společnosti Samsung. Ten na první pohled vypadá téměř identicky jako ten od Huaweie. To je hodně zajímavé, vzhledem k tomu, že od podání patentu k uveřejnění uběhne vždy několik měsíců. Řešení od společnosti Samsung se liší například tím, že se používají rovnou čtyři části rámu a ne dva. Uchycení panelu displeje je také jiné. Nepoužívá se lepidlo, ale magnetické zachycení pomocí speciálních klapek. Tohle řešení není pravděpodobně pevnější, má to ale jednu výhodu. Pokud se rámeček telefonu poškodí, tak si jej může přímo uživatel vyměnit, a navíc se může využít nejen u telefonů, ale i u tabletů, notebooků či televizí.

Je dost možné, že na podobné řešení bezrámečkových telefonů přišlo více společností a půjde o další krok v honbě za žádnými rámečky kolem displeje.

Které řešení vám přijde lepší?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

Bicista

bicista 59

21.6.2018 20:42

sorry ale ja tam ramecek vidim porad. To neexistuje v cestine jine slovo jak vyjadrit minimalni ramecek ? spis bych napsal display se 100% pokritim predni strany. Samozrejme milimetrovy okraj bych tomu z technickeho hlediska odpustil. Clovek by asi nechtel aby okraj koncil sklem :) pak by se dalo napsat bezrameckovy.

Vovi

vovi56 7

21.6.2018 21:31

@bicista: Ale slovo pokrití v češtině také nepoužíváme ;-)

Zitkos

zitkos -1

21.6.2018 22:05

@bicista: to co řešíš sem moc nepatří to už je zbytečné slovíčkaření pro mě bezrámečkový je prostě s minimálnímy rámečky a neřeším víc a taky proč?

Bicista

bicista 59

21.6.2018 22:32

u privlastku minimalni se da porad soutezit co je minimalnejsi nez predchozi minimalni. Budou si tu firmy honit tricka zda ma nekdo ramecek 0,6 nebo 0,5mm. …. ja vim je to ptakovina, ale slovo bezrameckovy slycham uz skoro rok i u modelu co zdakeka nemaj to co ted na obrazku. Takze se v tom slove ztracim co mam vlastne povazovat za bezrameckovy kdyz pokazdy se ten bezramecek trumfne jeste vetsim bezrameckem :)))) takze se to bude bezramecek trumfovat az z toho bude skutecnej bezramecek, kterym si pak v depresi z bezramecku podrezu zily :))))

Cardi

cardi -314

22.6.2018 0:05

Bicista: mlc raději a nedělej že sebe ještě většího hnupa

Rolf

Rolf 9

22.6.2018 6:25

Vždyť tam ten rámeček stále je.
Podle mě bezrámečkový displej je bez rámečku.
A pokud někdo tvrdí že tam něco není a ono to tam ve skutečnosti je tak je slepý

Cesnek2121

Cesnek2121 6

22.6.2018 9:32

Nějaký rámeček tam být musí a bude muset aby to drželo pohromadě. To by to pak museli slepit a už by to nikdo nerozebral. Tohle je diskuse o ničem

Bicista

bicista 59

22.6.2018 12:26

cardi : podle tvych zapornych hodnoceni to nevypada ze bych byl vetsi blbec nez ty, ale nebudem se tu urazet. Vim ze je to diskuze o nicem, ale o cem se chces se jako u tuhodle prizpevku bavit. Dobre k veci, skoda ze se uz nemluvi o tom jak je tam vyresen predni fotak, senzory, sluchatko atp, Ono to v navrhu vzdycky vypada skvele.

RSS (komentáře k článku)