Telefon ZUK Z2 poodhalen: výkon v kompaktním těle a senzační cena?

zuk_z1_live_11

Čínský certifikační úřad TENAA je pravidelným a poměrně důvěryhodným zdrojem úniků smartphonů ještě před jejich samotným představením. Dalším telefonem, jehož specifikace i vzhled tento certifikační úřad prozradil ještě před oficiální premiérou, se stává ZUK Z2 – menší a ještě levnější varianta již představeného modelu ZUK Z2 Pro.

Špičkové specifikace a bezkonkurenční cena podruhé

Pro ty z vás, kterým značka ZUK nic neříká můžeme připomenout, že se jedná o startup, za kterým nestojí nikdo menší než čínský gigant Lenovo. ZUK tak v podstatě představuje přímou odpověď na úspěšný startup OnePlus, za nímž stojí další čínská značka – OPPO.

Nový, zatím oficiálně nepředstavený telefon ZUK Z2 má být v pořadí třetím počinem této společnosti. Dle dosavadních informací by měla novinka přijít s 5″ FullHD displejem a chipsetem Qualcomm Snapdragon 820 pod kapotou. Výkonný chipset pak mají doplnit 3 nebo 4 GB RAM a 32 nebo 64GB interním úložištěm, to však nejspíš nebude možné rozšířit o paměťové karty.

ZUK Z2

Přední kamerka by dle TENAA měla nabídnout rozlišení 8 MPx a hlavní snímač pro změnu 13 MPx, bližší informace o fotoaparátu však zatím nejsou známy. Přítomna je také čtečka otisků prstů na bradě pod displejem. Konstrukce telefonu využívá 2.5D krycí sklo, její rozměry činí 140,5 x 69 x 7,9 mm a hmotnost se zastavila na 150 gramech. Slibně zní informace o použití baterie s kapacitou 3 500 mAh. Telefon by měl běžet na Androidu 6.0.1 Marshmallow s nadstavbou ZUI.

Zavaří konkurenci také cenou?

Při pohledu na předpokládané specifikace ZUK Z2 se přímo nabízí srovnat tohoto připravovaného Číňana s telefonem Sony Xperia X Performance, který rovněž nabídne kombinaci výkonného Snapdragonu 820 a 5″ displeje.

Oproti Sony by však ZUK Z2 měl nabídnou podstatně nižší cenu a to přibližně 6 600 Kč bez DPH (1 799 juanů) za slabší verzi se 3 GB RAM a 32GB úložšitěm. Zda budou výše uvedené specifikace i předpokládaná cena realitou se dozvíme po oficiálním představení připravované novinky. K tomu by mělo dojít již 31. května.

Dokázal by vás ZUK Z2 zaujmout, pokud by se výše uvedené informace potvrdily?

Zdroj: GSMArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)